موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52084 :کد

0

تشدید اختلافات در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله پناهندگان

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -تشدید اختلافات در دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله پناهندگان

یک رسانه آلمانی در گزارشی از اختلافات جدید بین احزاب دولت ائتلافی آلمان برسر چگونگی حل مسئله پناهندگان خبر داد.

 

 

یک رسانه آلمانی در گزارشی از اختلافات جدید بین احزاب دولت ائتلافی آلمان برسر چگونگی حل مسئله پناهندگان خبر داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، پایگاه اینترنتی رادیو آلمان در گزارشی از بالا گرفتن نزاع ها در ائتلاف بزرگ در آلمان خبر داده و نوشت: "زیگمار گابریل"، معاون صدر اعظم آلمان با توجه به هزینه های میلیاردی برای پناهندگان همچنین خواستار هزینه پول بیشتر برای شهروندان بومی آلمان شده است.

 

اما "وولفگانگ شایبله" وزیر دارایی آلمان از این پیشنهاد گابریل خشمگین شده و آن را رد کرده است. همزمان "هورست زیهوفر"، رئیس حزب سوسیال مسیحی نیز فشارها بر مرکل برای تغییر رویکرد خود در قبال پناهندگان را افزایش می دهد.

 

به نوشته این رسانه آلمانی به این ترتیب نزاع ها درائتلاف بزرگ بر سر مسئله پناهندگان بالا می گیرد.

 

در این میان "استفان وایل"، نخست وزیر ایالت "نیدر زاکسن" از حزب سوسیال دموکرات هم به وزیر دارایی آلمان انتقاد وارد کرده و در گفتگو با "زوددویچه سایتونگ" اظهار داشت که ادغام و هماهنگی پناهندگان هزینه زیادی دارد و نباید این تصور ایجاد شود که بار این مسئله بر روی دوش ضعیف ترهای جامعه است.

 

به این ترتیب درخواست اخیر "زیگمار گابریل"، رئیس حزب سوسیال دموکرات و وزیر اقتصاد این کشور زمینه ساز اختلافات جدید بر سر مسئله پناهندگان در دولت ائتلافی آلمان بوده است.

 

وی می خواهد با فقرکودکان و افراد مسن در جمعیت بومی آلمان مبارزه کند. گابریل خواستار پول بیشتر برای در نظر گرفتن یک بسته اجتماعی برای شهروندان با توجه به فشارهایی که بر آن ها در بحران پناهندگان وارد می شود شده و همچنین خروج از سیاست های ریاضتی سختگیرانه را خواساار شده است.

 

دبیر کل حزب سوسیال دموکرات نیز روز گذشته تهدید آشکاری را به دولت ارسال کرد مبنی بر اینکه بدون در نظر گرفتن این بسته هماهنگی، حزب سوسیال دموکرات بودجه سال 2017 را سد می کند.

 

وی در این راستا به افزایش هزینه ها بخصوص در زمینه های بازار کار، همچنین ساخت آپارتمان و آموزش اشاره کرده و گفت: اگر وزیر دارایی آلمان بودجه مربوطه را آماده نکند بنابراین ما آن را ( بودجه سال 2017) رد می کنیم.

 

گابریل بر این عقیده است که با توجه به شرایط اقتصادی خوب پول لازم برای این منظور موجود است.

 

اما وزیر دارایی آلمان این درخواست را رد کرده و گفته حاضر نیست خود را درگیر چنین بودجه ای کند.

 

وی در این باره اظهار داشت که اگر ما به پناهندگان، انسان های که در شرایط اضطراری تلخی قرار دارند فقط در صورتی اجازه کمک داشته باشیم که به دیگران که در این شرایط قرار ندارند هم به همان اندازه یا بیشتر کمک کنیم این نوعی ترحم است.

 

در چنین شرایطی ایالت بایرن هم فشارها بر مرکل را افزایش می دهد. "هورست زیهوفر"، رئیس حزب سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن در گفتگو با هفته نامه اشپیگل مجددا بازگشت از سیاست های خود در قبال پناهندگان را از مرکل درخواست کرده است.

 

وی بار دیگر خواستار اقدامات ملی از جمله کنترل مزهای ملی و اخراج پناهندگان شده است.

 

وزیر داخلی ایالت بایرن از حزب سوسیال مسیحی هم از مرکل خواسته است که مانند اتریش سهم روزانه برای پذیرش پناهندگان مشخص کند.

 

منبع:خبرگزاری  تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :