موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/52105 :کد

0

انتخابات گام بلندی در تقویت جایگاه نظام بود

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -انتخابات گام بلندی در تقویت جایگاه نظام بود

وزیر دادگستری گفت: پاسخ مشارکت مردم خدمت صادقانه و خالصانه است.

وزیر دادگستری گفت: پاسخ مشارکت مردم خدمت صادقانه و خالصانه است.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی صبح امروز در جمع مسئولان و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص مشارکت گسترده مردم در انتخابات اخیر گفت: در همه شرایط، نظام نیازمند حضور و مشارکت مردم است، اما در انتخابات اخیر، سطح بالاتری از پیام را در این مشارکت بالا شاهد بودیم.

 

وی افزود: باید به مردم دست مریزاد گفت و از آنان تشکر کرد؛ همچنین باید از رهبری معظم نیز که پیوسته تاکید بر مشارکت داشته و از طیف های گسترده دعوت به عمل آورده اند، قدردان باشیم.

 

* انتخابات گام بلندی در تقویت جایگاه نظام بود

 

پورمحمدی با بیان اینکه اکنون وقت ادای تکلیف است، بیان کرد: در انتخابات اخیر، توفیقات خوبی برای نظام حاصل شد که تقویت جایگاه نظام در عرصه داخلی و خارجی از آن جمله بود و پس از برجام، این انتخابات ما را چندین گام در عرصه بین المللی به جلو برد.

 

وی درباره آثار و نتایج داخلی این انتخابات گفت: در انتخابات اخیر، دعوت رهبری معظم، اجابت درخوری یافت که خود منزلت والایی است و در عین حال این مشارکت بالا با حضور همه طیف ها اتفاق افتاد که حاوی پیام همگرایی و همبستگی ملی است و نکته برجسته این انتخابات، میزان حضور مردم در انتخابات است که از بهترین شاخص‌های بین‌المللی در انتخابات مجلس‌ها برخوردار است.

 

* حضور مردم سبب تقویت دولت است

 

وزیر دادگستری تصریح کرد: حضور گسترده مردم نشان از امیدواری و رضایت نسبی آنان دارد که این حضور قطعا تقویت کننده دولت است، مردم در رفتار دولت صداقت و سلامت دیده اند و این حضور، پاسخ رفتاری است که با مردم شده است؛ ما نیز باید به اعتماد مردم پاسخ درخور دهیم.

 

وی با بیان اینکه شعار امسال مقام معظم رهبری تا حد زیادی محقق شده است، گفت: دولت سعی کرد تا حد ممکن از فساد فاصله بگیرد و ملت نیز دولت را همراهی کرد که میزان مشارکت و حضور طیف های مختلف در انتخابات، نشان دهنده این همدلی و همزبانی است.

 

* ملت شعار رهبری را در همدلی و همزبانی با دولت محقق ساختند

 

پورمحمدی گفت: سیاستمداران و فعالان سیاسی نیز باید با صداقت مردم را همراهی کنند؛ چرا که نمی توان تلاش کرد تا جامعه‌ای که دارای دیدگاه‌ها و طیف‌های گوناگون است را یک دست نمود. مردم به هر حال در صورت فرصت یافتن، اراده خود را اعمال می کنند، پس بهتر است که با مردم همدل و همزبان باشیم و مردم نیز با ما به همین ترتیب رفتار کنند، البته وظیفه هدایت به قوت خود باقی است، اما حق تحمیل نظر خود یا عمل خلاف اراده ملت را نداریم.

 

* پاسخ مشارکت مردم خدمت صادقانه است

 

وزیر دادگستری تصریح کرد: پیام انتخابات لطف و عنایت خداوند و پاسخ آن تقواست و پاسخ مشارکت مردم نیز خدمت صادقانه و خالصانه است؛ اکنون باید همت کرده و صحنه را تخریب نکنیم. دولت نیز بنا دارد این فضای تلطیف شده را بر هم نزند تا ذائقه مردم تلخ نشود و همه توان خود را برای خدمت بسیج کرده که امیدواریم مجلس محترم نیز در این جهت دولت را همراهی کند.

 

پورمحمدی افزود: همه ما وظیفه داریم از برگزار کنندگان انتخابات، ناظرین، مجریان، حافظان امنیت و جامعه رسانه‌ای کشور تشکر کنیم و به‌خصوص از وزیر محترم کشور به دلیل تدبیر مناسب در هدایت و مدیریت مناسب سپاسگزار باشیم.

 منبع:ایسنا
                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :