موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/52136 :کد

0

وزیر خارجه رومانی امروز وارد تهران می‌شود

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۱
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -وزیر خارجه رومانی امروز وارد تهران می‌شود

خبرگزاری رسمی رومانی از سفر وزیر خارجه این کشور به همراه یک هیئت بلند‌پایه اقتصادی به تهران خبر داد.

 

 

خبرگزاری رسمی رومانی از سفر وزیر خارجه این کشور به همراه یک هیئت بلند‌پایه اقتصادی به تهران خبر داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری ملی رومانی امروز خبر داد که 'لازار کومانسکو' وزیر امور خارجه این کشور از دوشنبه تا چهارشنبه این هفته (29 فوریه تا2 مارس) میهمان تهران خواهد بود تا در مورد از سرگیری روابط سیاسی - دیپلماتیک و اقتصادی و همکاری در حوزه های مشترک با مقام های ایرانی تبادل نظر کند.

 

خبرگزاری ملی رومانی AGERPRES در خبر خود اعلام کرد که وزیر امور خارجه رومانی روزهای 10 تا 12 اسفندماه علاوه بر همتای ایرانی خود با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار خواهد کرد. دیدار با وزرای اقتصاد و نفت نیز در برنامه سفر کومانسکو خواهد بود.

 

یک هیئت بلندپایه اقتصادی نیز وزیر امور خارجه رومانی را همراهی خواهد کرد که متشکل از مقامات ارشد وزارتخانه های انرژی و اقتصاد، مدیران اتاق صنایع و بازرگانی رومانی و همچنین نمایندگان فضای کسب و کار آن کشور خواهد بود.

 

کومانسکو در گشایش انجمن اقتصادی ایران - رومانی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهد کرد و در مورد تحولات اخیر منطقه ای و جهانی و به طور خاص بحرانهای خاورمیانه با محمد جواد ظریف رایزنی خواهد کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :