موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52140 :کد

0

روس ها مخالف لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ترکیه هستند

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۱۵
تعداد بازدید : ۱۰۹   
 تحلیل ایران -روس ها مخالف لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ترکیه هستند

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکثر مردم روسیه مخالف لغو تحریم‌های اقتصادی هستند که مسکو علیه آنکارا اعمال کرده است.

 

 

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکثر مردم روسیه مخالف لغو تحریم‌های اقتصادی هستند که مسکو علیه آنکارا اعمال کرده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، نظرسنجی تازه مرکز افکارسنجی عمومی روسیه حاکی است که بیش از 63 درصد مردم روسیه تمایلی برای لغو تحریمهای اقتصادی اعمال شده علیه ترکیه ندارند.

 

روسیه پس از اقدام آنکارا در سرنگون کردن یک فروند جنگنده روسی در مرز سوریه و ترکیه، تحریم‌های اقتصادی را علیه این کشور اعمال کرده است.

 

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 78 درصد پاسخگویان بر این باورند که مقام های روسی نباید با هرگونه مصالحه و آشتی با ترکیه موافقت کنند، پیش از آنکه آنکارا رسما به خاطر این اقدام خود عذرخواهی کند.

 

54 درصد روس ها نیز اعلام کرده اند که ترکیه بازنده اصلی تشدید تنش در روابط بین دو کشور خواهد بود. 35 درصد مردم نیز اعلام کردند که هر دو کشور از بحران کنونی در روابط متضرر خواهند شد. تنها 3 درصد مردم بر این باورند که روسیه بیشتر از ترکیه ضرر خواهد دید.

 

روابط روسیه و ترکیه پس از سرنگونی یک فروند جنگنده روسی توسط هواپیماهای جنگی ترکیه در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه در نوامبر گذشته، متشنج شده است.

 

روسیه خواستار عذرخواهی رسمی آنکارا به خاطر این اقدام شده و تهدید به اتخاذ تدابیر تلافی جویانه اقتصادی علیه آنکارا کرده است ولی اردوغان نیز در مقابل خواستار عذرخواهی روسیه به خاطر نقض حریم هوایی ترکیه شده است.

 

روسیه در پی این اقدام ترکیه، تحریمهای اقتصادی را علیه آنکارا اعمال کرده است.

 

منبع:خبرگزاری

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :