موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52166 :کد

0

وزیر دفاع آمریکا از حملات سایبری علیه داعش خبر داد

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -وزیر دفاع آمریکا از حملات سایبری علیه داعش خبر داد

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با تلویزیون ملی گفت آمریکا حملات سایبری علیه داعش را آغاز کرده است.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با تلویزیون ملی گفت آمریکا حملات سایبری علیه داعش را آغاز کرده است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از «رویترز»، رییس پنتاگون روز یکشنبه گفت ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا اهداف داعش در شمال سوریه را بمباران سایبری میکند.

«اشتون کارتر»،وزیر دفاع آمریکا  در مصاحبه‌ای با رادیوی ملی، به کارگیری بمبهای سایبری به عنوان حرکت جدید ائتلاف برای نابودی و تحقیر داعش را تشریح کرد.


وی افزود بمبارانهای سایبری نظیر بمباران نظامی میباشد.مقصود من حملات به کسی هست که در «رقه» نشسته و نیروهای داعش در خارج از رقه ، موصل و حتی در پاریس یا آمریکا را هدایت میکند.

اعلام این موضوع در پی اظهارات ماه گذشته کارتر مبنی بر تسریع مبارزه علیه داعش در غالب مقاله‌ای در مجله «پولیتیکو» میباشد.


وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد:برای حذف این غده سرطانی در عراق و سوریه ما در حال  توانمند کردن نیروهای با انگیزه محلی هستیم و از طریق ائتلاف جهانی آنها را در مواقع بحرانی پشتیبانی میکنیم.از  اعمال حملات هوایی ،حملات سایبری،آموزش،تا فراهم کردن  امکانات لجستیکی،تجهیزات و مشورت و کمک فکری آنها را حمایت میکنیم.

اظهارات اشتون درباره حملات سایبری در حالی صورت می گیرد که ائتلاف ضد داعش به رهبری امریکا به اعتقاد بسیاری از کارشناسان موفقیت چندانی در حملات ادعایی خود علیه داعش به دست نیاورده است.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :