موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52189 :کد

0

رئیس‌جمهور مقدونیه: اتحادیه اروپا فاقد مدیریت بحران است

  دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۲
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -رئیس‌جمهور مقدونیه: اتحادیه اروپا فاقد مدیریت بحران است

رئیس‌جمهور مقدونیه اتحادیه اروپا را فاقد مدیریت بحران دانسته تأکید کرد: ما در بحران پناهندگان تصمیم خود را گرفته‌ایم و نمی‌توانیم منتظر تصمیمات بروکسل باشیم.

رئیس‌جمهور مقدونیه اتحادیه اروپا را فاقد مدیریت بحران دانسته تأکید کرد: ما در بحران پناهندگان تصمیم خود را گرفته‌ایم و نمی‌توانیم منتظر تصمیمات بروکسل باشیم.


به گزارش تحلیل ایران، "جورجه ایوانف"، رئیس جمهور مقدونیه در گفتگو با هفته‌نامه "اشپیگل"، درباره این مسئله "هزاران پناهنده در مناطق مرزی در انتظار عبور از مرزها هستند و برخی از آنها به آتن برگردانده می‌شوند و اینکه آیا شما چنین تصمیمی را گرفته‌اید؟" گفت: چنین تصمیمی در هماهنگی و مشارکت با مقامات پلیس کشورهای در امتداد مسیر بالکان گرفته شده است. در حال حاضر این توافق معتبر است که تنها پناهندگان از سوریه و عراق اجازه عبور از مرزها را دارند.


وی در ادامه اظهار داشت: شما باید درک کنید که شرایط نه به‌صورت روزانه بلکه ساعتی تغییر می‌کند. ما خود را با هجوم پناهندگان از شمال وفق می‌دهیم. ما از زمان نشست بالکان ــ اتحادیه اروپا در اکتبر 2015 این مسئله را مشخص کردیم که تنها توانایی پذیرفتن 2 هزار نفر را داریم و البته تنها به‌صورت موقت و در دوره زمانی کوتاه.


ایوانف در بخش دیگری از این گفتگو انتقاد شدیدی به اوضاع اتحادیه اروپا وارد کرده گفت: ما به یک مدیریت بحران نیاز داریم. بوروکراسی اتحادیه اروپا متأسفانه فاقد چنین مدیریتی است. اتحادیه اروپا در دوران صلح بسیار عالی است، اما در دوران بحران نمی‌تواند تصمیم بگیرد چرا که همه کشورها یک حق وتو دارند. ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا بروکسل تصمیم بگیرد. ما تصمیم خود را گرفته‌ایم. در دوران بحران هر کشوری باید راه‌حل‌های خود را پیدا کند. اگر ما منتظر تصمیمات اتحادیه اروپا باشیم مقدونیه در بحران پناهندگان غرق می‌شود.


وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم شرایط در یونان بدتر شود و این کشور تمام بار را به‌تنهایی بر دوش بکشد. این بحران یک روز خاتمه پیدا می‌کند، اما ما برای همیشه همسایه باقی می‌مانیم. ما نمی‌خواهیم این مناسبات را قربانی کنیم به این دلیل که سازمان‌های اروپایی به‌درستی عمل نمی‌کنند.

ایوانف در ادامه با تأکید بر "ما به بستن مرزها علاقه نداریم و عواقب این کار برای ما بزرگ است" همچنین گفت: ما خود را برای همه سناریوها آماده می‌کنیم.

رئیس جمهور مقدونیه در بخش دیگری از این گفتگو با تأکید بر اینکه به‌زودی دیر می‌شود، گفت: ما به تصمیمات سیاسی در این راستا نیاز داریم.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :