موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/5221 :کد

0

جزییات سنجش سلامت دانش‌آموزان

  جمعه ۰۵ تیر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -جزییات سنجش سلامت دانش‌آموزان

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن تشریح جزییات طرح سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان برای سال تحصیلی ۹۵ - ۹۴، در عین حال شایع‌ترین بیماری‌ها در سنین دانش‌آموزی را توضیح داد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن تشریح جزییات طرح سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان برای سال تحصیلی 95 - 94، در عین حال شایع‌ترین بیماری‌ها در سنین دانش‌آموزی را توضیح داد.

به گزارش تحلیل ایران ، دکتر محمد اسماعیل مطلق در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: معاینات سنجش سلامت نوآموزان مقطع اول ابتدایی همراه با دریافت آخرین واکسن سه گانه درسه ماه تابستان آغاز شده است. معاینات سال اول راهنمایی و سال اول دبیرستان نیز طبق روال هر سال انجام و برای دانش آموزان شناسنامه سلامت تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به پیگیری مشکلات ویژه‌ای که میان دانش آموزان مشاهده می‌شود، گفت: امسال طرح پیگیری موارد ویژه را در دستور کار قرار دادیم، یعنی به صورت آزمایشی مواردی را که در بین دانش‌آموزان نیاز به مراقبت ویژه دارند در طول سال تحصیلی تحت نظر قرار داده و به معلمان و خانواده‌های دانش‌آموزان نیز آموزش‌هایی در این زمینه ارائه می‌شود.

ارائه خدمات دندانپزشکی به دانش آموزان در قالب بیمه
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در خصوص نحوه اجرای طرح سنجش سلامت دهان و دندان دانش آموزان نیز گفت: این طرح با همکاری اداره دهان و دندان وزارت بهداشت صورت می‌گیرد. بخشی از این طرح به صورت فلورایدتراپی و فیشور‌سیلانت است که به صورت رایگان انجام می‌شود.

مطلق با بیان اینکه همچنین برای اولین بار خدمات دندانپزشکی برای دانش آموزان در قالب بیمه ارائه می‌شود، گفت: تمام مراکزی که فاقد یونیت دندانپزشکی بودند یا یونیت‌های مستعمل داشتند نیز تجهیز می‌شوند. همچنین تعدای یونیت سیار نیز به مناطقی که فاقد مرکز درمانی هستند منتقل می‌شود تا در مدارسی که قراراست این معاینات انجام گیرد، مستقر شوند.

به گفته وی، در طرح سنجش سلامت سال گذشته ، بیشترین مورد شایع در بین دانش آموزان چاقی و اضافه وزن بود که امسال قراراست آموزش و پرورش جشنواره‌های فرهنگی- ورزشی را به منظور افزایش تحرک دانش آموزان و تشویق آنها برگزار کند.

مطلق افزود: در بحث بوفه و تغذیه سالم مدارس نیز تاکید کرده‌ایم که بوفه مدارس باید اصلاح شود و آموزش‌های تغذیه‌ای را هم به مدارس و هم خانواده‌ها منتقل کنند. در کلاس‌ها نیز برای پیشگیری از افزایش وزن، دانش آموزان تا جایی که فضا اجازه می‌دهد حرکات ورزشی و نرمشی داشته باشند.

                               

سلامت     بیماری     دانش آموزان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :