موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/52221 :کد

0

مجلس آینده و ادای وظایف سنگین نمایندگان

  ﺳﻪشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۲
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -مجلس آینده و ادای وظایف سنگین نمایندگان

کلیه نامزدهای راه یافته به مجلس، از هر دو طیف و جریان سیاسی، پس از انتخابات و ورود به مجلس باید بر انجام وظایف سنگین و انتظارات مردم تمرکز کرده و فرصت ۴ ساله نمایندگی را امانتدار رای مردم و ...

کلیه نامزدهای راه یافته به مجلس، از هر دو طیف و جریان سیاسی، پس از انتخابات و ورود به مجلس باید بر انجام وظایف سنگین و انتظارات مردم تمرکز کرده و فرصت 4 ساله نمایندگی را امانتدار رای مردم و ادای دین وکالت قرار دهند.


به گزارش تحلیل ایران : دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفندماه با ویژگی های زیر برگزار شد:


1- برگزاری انتخابات در فضایی آرام و عاری از هرگونه تنش سیاسی

2- مشارکت بالا و افزایش سطح مشارکت در کلان شهرها

3- اولویت رای دهندگان به معیارهای دینی- انقلابی و تعهد به منافع ملی و حل مسائل اساسی جامعه


این در حالی است که این انتخابات در فضای پسابرجام برگزار شده و بیگانگان به ورود بی پروا و مداخله جویانه پرداخته و انتظار داشتند با کمک به دو قطبی سازی جامعه به تندرو- میانه رو و انگ تندروی به نیروهای انقلابی، زمینه انزوای انقلابی‌ها و میدان داری جریانات واداده و غربگرا را فراهم سازند.


اما یکی از ویژگی های بارز این انتخابات، اقبال مردم به چهره‌های و نیروهای سیاسی متفاوت در شهر تهران بود که برآمده از مطالبه‌گری و تقاضای حل مسائل با شیوه‌های دیگر و همچنین دو قطبی شدن شدید فضای سیاسی بود. خوشبختانه بلوغ سیاسی مردم و اعتماد به نظام سیاسی به عبور آرام از فضای انتخابات نیز کمک کرد و با اعلام نتایج انتخابات، همچنان فضای ثبات و آرامش سیاسی محفوظ ماند. حال انتظار این است با شکل گیری مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، نمایندگان جدید به دنبال ادای وظایف سنگین خود و همچنین پاسخگویی به اعتماد مردم برآمده و به خصوص نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به شتاب بخشی به روند پیشرفت کشور و حل مسائل اساسی مردم که معیشت، اشتغال و ازدواج در راس آن قرار دارد، همت بگمارند.


امید است همان گونه که از تعابیر مقام معظم رهبری نسبت به انتخابات همچون‌ «دمیدن نفس تازه» و « تزریق خون تازه» بر می‌آید، آن انتخابات بر کشور و رای دهندگان پرهیز و برکت بوده و روند عزت و پیشرفت را تسریع بخشد.


با توجه به ترکیب سیاسی مجلس آینده که از ورود 55 درصد اصولگرا، 25 درصد اصلاح طلب، 15 درصد دولتی و 5 درصد مستقل است، تعهد به راهبرد همدلی و وحدت به نفع مردم، کشور و منافع ملی، یک ضرورت به حساب می آید.


کلیه نامزدهای راه یافته به مجلس، از هر دو طیف و جریان سیاسی، پس از انتخابات و ورود به مجلس باید بر انجام وظایف سنگین و انتظارات مردم تمرکز کرده و فرصت 4 ساله نمایندگی را امانتدار رای مردم و ادای دین وکالت قرار دهند. بدیهی است کلید اصلی حل مشکلات نیز در داخل است، لذا نمایندگان نباید منابع نقد داخل را با وعده‌ی نسیه‌های پسابرجامی فراموش کرده و زمان تصمیم گیری و اقدام را به آینده موکول کرده و از دست بدهند. باید بدانند مردم با هیچ حزب و گروه پیمان اخوت نبسته و خوشبختانه از بلوغ سیاسی کافی برای ارزیابی و تحلیل ادعاها و عملکرد برخوردارند.


شاید در فضای انتخاباتی، تبلیغات و ادعاهای پرورده در فضای مجازی در جلب آراء موثر باشد، اما پس از ورود به مجلس این عمل و رویکرد واقعی است که پایه ارزیابی و سنجش دو کلان و قضاوت تاریخ را می‌سازد.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :