موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/52276 :کد

0

برجام ۲ در سال آینده اجرایی خواهد شد

  ﺳﻪشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -برجام ۲ در سال آینده اجرایی خواهد شد

رییس اتاق بازرگانی تهران به تشریح مهم‌ترین رخدادهای اقتصادی در سال ۱۳۹۴ پرداخت و پیشبینی کرد که سال آینده فضا برای ورود سرمایه به ایران به وجود بیاید و همچنین زمینه برای اجرایی شدن برجام ۲ فراهم شود.

 

رییس اتاق بازرگانی تهران به تشریح مهم‌ترین رخدادهای اقتصادی در سال 1394 پرداخت و پیشبینی کرد که سال آینده فضا برای ورود سرمایه به ایران به وجود بیاید و همچنین زمینه برای اجرایی شدن برجام 2 فراهم شود.


به گزارش تحلیل ایران، مسعود خوانساری در آخرین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در سال 1394 که امروز 11 اسفند در اتاق تهران برگزار شد گفت: سال 94 را با رکود آغاز کردیم اما توافق هسته ای نشان دهنده دور اندیشی بود و نقطه عطفی برای امسال بود. انتخابات همراه با توافق هسته ای دو اتفاق مهم و مثبت در سال 94 بود. امیدواریم که نتیجه این موفقیت ها در سال آینده دیده شود و برجام 2 اجرایی شود.

ایسنا نوشت: خوانساری ادامه داد: پیش‌بینی های بین المللی رشد اقتصادی 4 تا 5 درصد را برای اقتصاد ایران در سال آینده نشان می دهد و کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که سال آینده سال رونق اقتصادی است.رییس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: 140 هیاتی که در این مدت به ایران آمدند نشان می دهد که فضای سرمایه گذاری در ایران فراهم است.

وی اضافه کرد: اتفاق مهم دیگر در سال 94 موضوع کنترل تورم بود اما برای سال آینده چند تقاضای دیگر از دولت وجود دارد. کوچک سازی دولت،اصلاح نظام بانکی،شفافیت و مبارزه با فساد،تقویت بخش خصوصی از طریق رقابتی کردن بازار،اصلاح نظام یارانه ای و تسهیل فضا برای ورود سرمایه گذاران خارجی از جمله این مطالبات است.خوانساری همچنین تصریح کرد که با تشکیل مجلس اعتدال زمینه برای تحقق برجام 2 فراهم شود.
 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :