موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/52280 :کد

0

رفع تحریم‌ها یخ اقتصاد را می‌شکند

  ﺳﻪشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۷
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -رفع تحریم‌ها یخ اقتصاد را می‌شکند

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: رفع تحریم‌ها در سال ۹۵ منجر به شکستن یخ اقتصاد می‌شود به طوری که با اجرای برجام عقب ماندگی سال‌های گذشته برطرف شود.

 

 

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: رفع تحریم‌ها در سال 95 منجر به شکستن یخ اقتصاد می‌شود به طوری که با اجرای برجام عقب ماندگی سال‌های گذشته برطرف شود.
 

 

به گزارش تحلیل ایران، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران امروز در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: سال 94 سال بسیار سختی برای اقتصاد کشور بود اما باز هم نقطه عطفی برای کاهش افراط‌ گرایی بود و با رفع تحریم‌ها در سال 95 امیدواریم منجر به شکستن یخ اقتصاد شود تا با اجرای برجام  عقب ماندگی سال‌های گذشته برطرف شود.

وی با اشاره به پیش‌بینی رشد 5 درصدی اقتصاد گفت: موسسات بین‌المللی رشد 4 تا 5 درصدی برای اقتصاد ایران پیش‌بینی می‌کنند که امیدواریم به این رقم دست یابیم و گفتنی است که ورود بیش از 140 هیأت خارجی نشان دهنده این است که ایران آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی را دارد.

خوانساری در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه سال 94، از نظر مالیات، بیمه، کمبود نقدینگی با مشکلاتی روبرو بودیم اما دولت با کنترل تورم توانست شرایط را مساعد کند.

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به درخواست‌های خود از دولت تصریح کرد: کوچک‌سازی دولت را با توجه به کاهش قیمت و تأمین منابع مالی ضروری است و امیدواریم افزایش مالیات مشکلاتی بر دوش فعالان اقتصادی ایجاد نکند و از طرفی اصلاح نظام بانکی می‌تواند مشکلات زیادی را در سیستم بانکی ما رفع کند.

وی با اشاره به شفافیت و رفع فساد گفت: اولین شاخص توسعه بحث شفافیت است که دولت باید این موضوع را پیگیری کرده تابخش خصوصی را از طریق رقابتی کردن بازار در اقتصاد تقویت کند و همچنین فضای ورود برای سرمایه‌گذاران خارجی را تسهیل کند چرا که سالانه نیاز به 50 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در کشور وجود دارد که این رقم، رقم کمی نیست و همواره بایستی شرایط آن را مهیا کنیم.خوانساری با اشاره به واقعی کردن نرخ ارز بیان داشت: برای رسیدن به اقتصاد صادرات محور نرخ ارز واقعی ضروری است.

باز شدن ال سی به صورت سنتی در بانک‌ها

علی اشرف افخمی رئیس بانک صنعت و معدن امروز در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: از روز اول برجام 14 ال سی بدون سوئیفت به صورت سنتی باز شد چرا که پروسه سوئیفت به سبب هماهنگی‌ها زمان‌بر است.

وی افزود: در حال حاضر سوئیفت و ال سی باز شده و همواره بانک با مشتریان آن مشخص هستند.افخمی با اشاره به باز شدن سوئیفت تصریح کرد: کارهای اولیه انجام شده و در حال مخابره کردن آن هستیم.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :