موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52371 :کد

0

نیروهای پلیس در جنوب افغانستان هدف عامل نفوذی قرار گرفتند

  ﺳﻪشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۶
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -نیروهای پلیس در جنوب افغانستان هدف عامل نفوذی قرار گرفتند

بر اثر حمله یک عامل نفوذی به نیروهای پلیس منطقه «تغارک» شهرستان شاولیکوت ولایت قندهار در جنوب افغانستان ۴ نفر از نظامیان افغان کشته شدند.

بر اثر حمله یک عامل نفوذی به نیروهای پلیس منطقه «تغارک» شهرستان شاولیکوت ولایت قندهار در جنوب افغانستان ۴ نفر از نظامیان افغان کشته شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران، گزارشها حاکی از آن است که یک عامل نفوذی در منطقۀ «تغارک» شهرستان «شاولیکوت» ولایت قندهار افغانستان در مسیر شاهراه ارزگان- قندهار نیروهای پلیس افغانستان را هدف قرار داد.

 

مقامات محلی در این شهرستان اظهار داشتند: فرمانده پایگاه نیروهای پلیس منطقه تغارک در مرخصی به سر می‌برد و در هنگام وقوع این حادثه تنها ١٤ پلیس در این پایگاه حضور داشتند.

منابع محلی در قندهار می‌افزایند: در پی این حادثه، 4 پلیس کشته شده و ١ نفر دیگر مفقود شده‌‌اند و سلاح و مهمات آنها نیز به سرقت رفته است.

 

آنها می‌گویند: از میان نیروهای مستقر در این پایگاه، برخی با مخالفان مسلح ارتباط برقرار کرده و این کار را انجام داده‌اند.

 

این در حالی است که «ضیاء درانى» سخنگوى فرماندهی پلیس قندهار در این باره گفت: این رویداد در قندهار رخ نداده، بلکه در اطراف ولایت «ارزگان» بوقوع پیوسته است.

 

سخنگوى فرماندهی پلیس قندهار از ارائه جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد.

 

«محمد اکبر شینوارى» سرپرست فرماندهی پلیس ولایت قندهار نیز ضمن تایید کشته شدن 4 پلیس افغان گفت:در این حادثه 3 پلیس دیگر موفق به فرار شده‌اند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                               

نیرو     پلیس     منطقه     جنوب     افغانستان    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :