موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/52421 :کد

0

توقف خانگی ذوب آهن/شوالیه‌های سرخ خوش‌شانس بودند

  ﺳﻪشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -توقف خانگی ذوب آهن/شوالیه‌های سرخ خوش‌شانس بودند

دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و لخویا قطر در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا با تساوی بدون گل پایان یافت.

دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و لخویا قطر در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا با تساوی بدون گل پایان یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و لخویا قطر در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 18:45 امشب در ورزشگاه فولادشهر آغاز شد.

 

در این دیدار تیم ذوب آهن با ترکیب محمدرشید مظاهری، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، ولید اسماعیل، علی حمام، مهدی مهدی‌پور، قاسم حدادی‌فر، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی، مهدی رجب‌زاده و کاوه رضایی به میدان آمده است.

 

در سوی دیگر هم امین لکومته، یوسف مساکنی، آلاین دیوکو، خالد مفتاه، محمد موسی، کریم بودیاف، اسماعیل محمد، محمد ترزور، چیکو فلورس، احمد السید و نام تائه هی برای لخویا بازی می‌کنند.

 

ذوب آهن این دیدار را طوفانی آغاز کرد و در همان دقیقه 2 بازی سبزپوشان هنگام حمله لخویا با یک توپ ربایی و پاس عالی تبریزی ضدحمله‌ای خطرناک ترتیب دادند که در نهایت فرار و پاس در عرض احسان پهلوان، کاوه رضایی را صاحب توپ کرد اما ضربه نهایی و خطرناک این بازیکن را گلر لخویا با نوک انگشتان دفع کرد.

 

دو دقیقه بعد باز هم ذوبی‌ها حملاتی خطرناک ترتیب دادند که در یک صحنه روی ارسال کرنر علی حمام ضربه سری خطرناک روانه دروازه لخویا کرد که پس از برخورد به مدافع این تیم و برخورد به تیرک دروازه با خوش شانسی قطری‌ها به بیرون رفت.

 

دقیقه 15 بازیکن لخویا روی ضدحمله صاحب موقعیت شدند و دیوکو با یک چرخش از پشت محوطه جریمه شوتی سنگین روانه دروازه ذوب آهن کرد که توسط رشید مظاهری دفع شد. در ادامه هم لخویا چندین حمله داشت که در تمامی فرصت‌ها مدافعان ذوب آهن به درستی و به موقع موقعیت را از حریف گرفتند.

 

از دقایق 30 تا 35 تا حدودی از سرعت بازی کاسته شد و توپ بیشتر در میانه میدان در چرخش بود تا اینکه در دقیقه 38 روی حرکت نام تائه هی فرصتی خطرناک برای مهاجمان لخویا فراهم شد اما نتوانستند به توپ برسند و از این فرصت استفاده کنند.

 

در دقیقه انتهایی نیمه نخست با حرکت عالی مساکنی بازیکن لخویا و برداشتن مدافعان ذوب آهن از پیش رو پاسی عمقی در فضای خالی مقابل دروازه سبزپوشان برای لخویا مهیا شد اما مهاجم این تیم ضربه نهایی را خیلی بد به بیرون زد و خطر از بیخ گوش یحیی گذشت و نیمه نخست با تساوی بدون گل پایان یافت.

 

نیمه دوم باز هم با حملات تند و تیز ذوبی‌ها آغاز شد و در همان دقیقه 46 روی ارسال پهلوان و پاس علی حمام کاوه رضایی موقعیتی بسیار خوب مقابل دروازه لخویا داشت که توپ خوب به پای او جفت نشد و فرصت از دست رفت . دو حمله دیگر این تیم هم در ادامه همین سرنوشت را داشت.

 

در دقیقه 55 کاوه رضایی روی یک پاس عمقی دیگر صاحب موقعیتی خوب شد که گلر حریف را دریبل زد و به جای تعقیب کردن توپ در تدارک شادی بعد از گل بود که لحظه آخر فلورس توپ را از روی خط بیرون کشید تا ذوب آهن و کاوه ناکام بمانند.

 

بلافاصله پس از این موقعیت در سوی دیگر میدان میدان نام تائه هی روی پاس دیوکو شوتی بسیار خطرناک روانه دروازه ذوب آهن کرد که با خوش شانسی سبزها توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

در ادامه دو تیم حملات بسیاری روی دروازه یکدیگر ترتیب دادند که یکی از این صحنه‌ها ضربه درون محوطه جریمه اسماعیل محمد بود که رشید مظاهری در اختیار گرفت تا لخویا هم قادر به گلزنی نباشد.چند دقیقه بعد هم روی ارسال کرنر مساکنی ضربه روپایی محکم از پشت محوطه جریمه زد که به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

 

در ادامه حملات سبزها ادامه یافت و در دقیقه 78 روی پاس عمقی حدادی‌فر، نژادمهدی صاحب موقعیتی عالی شد اما ضربه نهایی را به بالای دروازه زد تا باز هم دروازه لخویا بسته بماند.

 

تلاش بازیکنان ذوب آهن در ادامه نتیجه نداد و این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت تا ذوب آهن صدر جدول این گروه را از دست بدهد.

 

محمد موسی از لخویا در این دیدار کارت زرد دریافت کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :