موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52519 :کد

0

سخنان وزیر خارجه امارات بیشرمانه بود

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۸
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -سخنان وزیر خارجه امارات بیشرمانه بود

سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی عراق سخنان وزیر خارجه امارات علیه نیروهای مردمی را فراتر از عرف و قوانین دیپلماتیک دانست.

 

 

 

سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی عراق سخنان وزیر خارجه امارات علیه نیروهای مردمی را فراتر از عرف و قوانین دیپلماتیک دانست و تأکید کرد که هدف از اظهارات وزیر خارجه امارات جلوگیری از مشارکت نیروهای داوطلب مردمی عراق در عملیات مختلف است.

 
 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، "ابوجعفر الاسدی" سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی عراق اظهارات اخیر وزیر خارجه امارات علیه نیروهای داوطلب مردمی عراق را بی‌شرمانه توصیف کرد و گفت: ما علیه سخنان وزیر خارجه امارات بیانیه رسمی صادر و اظهارات او را به‌شدت محکوم کردیم همچنین وزارت خارجه عراق، دفتر نخست وزیر، روابط بین الملل پارلمان عراق و دفتر وزیر دفاع عراق نیز با صدور بیانیه‌های جداگانه اظهارات "عبدالله بن زاید آل نهیان" وزیر خارجه امارات را به‌شدت محکوم کردند.


امارات به‌دنبار غبارآلودکردن فضا است

سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی عراق ادامه داد: تمام این بیانیه‌ها نشان می‌دهد که سخنان عبدالله بن زاید آل نهیان نفی آشکار مسئله روشن و شفاف تروریستی بودن گروه‌هایی است که از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس پشتیبانی می‌شوند. وی قصد داشت با این اظهارات جو را غبارآلود و گروه تروریستی داعش را که از سوی سازمان ملل نیز یک گروه تروریستی شناخته شده است با نیروهای مسلح، مقاومت و نیروهای داوطلب مردمی که با این گروه‌های تروریستی رویارویی کرده و از کشور دفاع کردند یکسان معرفی کند.


سخنان وزیر خارجه امارات بی‌شرمانه است

الاسدی سخنان عبدالله بن زاید آل نهیان را دخالت در امور داخلی عراق دانست و گفت: این سخنان بی‌شرمانه است و از خون شهدا و میلیون‌ها عراقی که بر اثر عملیات تروریستی داعش آواره شدند شرم نمی‌کنند، این اقدام وزیر خارجه امارات دخالت آشکار در امور داخلی عراق و تشویق برای اقدام علیه یک مؤسسه امنیتی عراقی رسمی است که پارلمان نیز بودجه مشخصی را برای آن تعیین کرده است، نیروهای داوطلب مردمی با فرمانده نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق در ارتباط هستند. از این رو وزیر خارجه امارات پای خود را از تمام قوانین و عرف‌های دیپلماتیک فراتر گذاشته است. سخنان وزارت خارجه امارات نشان از بحران شدید این گروه‌های تروریستی پس از به دست آمدن پیروزی‌های پی‌درپی برای نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی عراق است.


نخست وزیر عراق هفته گذشته رسماً اعلام کرد که نیروهای داوطلب مردمی در آزادسازی استان موصل مشارکت خواهند کرد، در پی اعلام این خبر برخی طرف‌های داخلی و خارجی تلاش برای جلوگیری از مشارکت نیروهای داوطلب مردمی در این عملیات که بسیار سرنوشت‌ساز بوده و گروه تروریستی داعش را از بین خواهد برد آغاز کردند.


در مواضع خود باقی مانده و به جهاد ادامه می‌دهیم

سخنگوی رسمی نیروهای داوطلب مردمی عراق هدف از طرح چنین غوغاسالاری و اتهامات‌ را جلوگیری از مشارکت نیروهای داوطلب مردمی عراق در نبردهای مختلف و پشتیبانی از نیروهای مسلح عراق دانست و تأکید کرد: ما به همگان می‌گوییم که در مواضع خود باقی خواهیم ماند و به جهاد و مبارزه خود ادامه داده و کنار سایر نیروهای مسلح عراقی باقی خواهیم ماند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :