موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52541 :کد

0

نبرد شدید ارتش با تروریست‌ها در حومه حماه

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۹
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -نبرد شدید ارتش با تروریست‌ها در حومه حماه

منابع سوری از نبرد شدید نیروهای ارتش با تروریست‌های تکفیری داعشی در حومه حماه و حملات خمپاره‌‌ای تروریست‌ها به محله‌های مسکونی درعا خبر دادند.

 

 

 

منابع سوری از نبرد شدید نیروهای ارتش با تروریست‌های تکفیری داعشی در حومه حماه و حملات خمپاره‌‌ای تروریست‌ها به محله‌های مسکونی درعا خبر دادند.

 
 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، یگان‌هایی از ارتش و نیروهای مسلح سوریه تلاش تروریست‌های جبهه النصره-گروهی که در فهرست تروریسم بین الملل قرار دارد- برای نفوذ از چندین محور از ناحیه حربنفسه در حومه جنوبی حماه را خنثی کردند.


یک منبع نظامی سوری در این باره گفت نیروهای ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی، طی ساعات گذشته وارد درگیری‌های شدید با تروریست‌های جبهه النصره شدند که از چندین محور از سمت ناحیه حربنفسه در 40 کیلومتری جنوب شهر حماه حمله کرده بودند.


این منبع افزود درگیری‌ها به دفع حمله  تروریست‌های جبهه النصره پس از کشته شدن دست‌کم 28 نفر از آنها و زخمی شدن ده‌ها نفر و انهدام دو خودروی مجهز به تیربار و چندین قبضه توپ و خمپاره منجر شد.


منبع سوری گفت دفع حمله تروریست‌ها به انهدام آخرین خط دفاعی تروریست‌های جبهه النصره در منطقه التقاطع در شمال شهرک حربنفسه شد، نیروهای  ارتش توانستند سه قبضه تیربار و چندین قبضه سلاح متعلق به تروریست‌ها را ضبط کنند.


گروه‌های تروریستی تکفیری هم در صفحات وابسته به خود در شبکه‌های ارتباط اجتماعی به خسارت‌ها و تلفات خود در این درگیری‌ها اعتراف کرده و اسامی برخی کشته‌هایشان را هم اعلام کردند، البته تکفیری‌ها برای فریب افکارعمومی به دروغ نام شهید بر جنایتکاران تکفیری قرار می‌دهند.


نیروهای ارتش پیش از این هم حمله تروریست‌های جبهه النصره به یکی از ایست‌های نظامی در منطقه حربنفسه را دفع کرده بودند که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تروریست و  انهدام چهار خودروی آنها منجر شد.


حملات دقیق ارتش به مخفیگاه‌ها و استحکامات داعش در دیرالزور

خبر دیگر  این‌که جنگنده‌های ارتش سوریه، تجمعات و  استحکامات تروریست‌های گروه داعش-گروهی که در فهرست تروریسم بین الملل قرار دارد- هدف قرار دادند.


یک منبع نظامی سوری در این باره گفت مقرها و مخفیگاه‌های تروریست‌های داعشی در بیت دغیم و الجفره در شرق شهر دیرالزور در این حملات هدف قرار گرفت که به کشته شدن شماری از تروریست‌ها و انهدام تعدادی از خودروهای آنها منجر شد.


پیش از این در حملات ارتش سوریه به مواضع و مخفیگاه‌های داعشی‌ها در منطقه الکتف و  المسمکه در شهر البوکمال، بیش از 20 نفر کشته و مقر آنها منهدم شد.


به گفته منبع سوری،نیروهای ارتش سوریه، مخفیگاه‌ها و استحکامات تروریست‌های داعشی را در محله‌های الحمیدیه و الرشدیه هدف قرار دادند که در این حملات دقیق، شماری از تروریست‌ها کشته شدند.


انهدام تعدادی از مقرها و جنگ افزارهای داعش در حومه حمص

در حومه جنوب شرقی حمص هم جنگنده‌های  ارتش سوریه تعدادی از مقرها و خودروهای داعشی را در شهر القریتین و اطراف آن منهدم کردند.

منبع سوری گفت در این حملات تجمعات و مقرهای داعشی‌ها در شهر  القریتین و دو راهی محسه در جنوب شرقی حمص هدف قرار گرفت که طی آن شماری از تکفیری‌ها کشته شدند.


حملات دقیق ارتش سوریه به مقرها و مخفیگاه‌های داعشی‌ها در شهر تدمر در 150 کیلومتری شرق شهر حمص، تلفات و خسارت‌هایی به آنها وارد کرد.


گروه‌ تروریستی داعش از آگوست گذشته، شهر القریتین را به اشغال خود در آورد که از آن تاریخ به ارتکاب جنایت علیه مردم دست می‌زند، تروریست‌های تکفیری بیست و یکم همان ماه با ویران کردن کلیسای مار الیان در غرب شهر القریتین، بر همسویی کامل  افکار خود با وهابیون سعودی تاکید کردند .


حملات تروریستی به محله‌های مسکونی شهر درعا

خبر دیگر این‌که،‌گروه‌های تروریستی تکفیری با خمپاره و موشک محله‌های السبیل و المطار در شهر درعا را هدف قرار دادند.


به گفته یک منبع در استان درعا، تروریست‌ها هفت گلوله خمپاره و موشک به منازل مردم در محله‌های السبیل و المطار شهر درعا شلیک کردند که خسارت‌هایی به منازل مردم وارد کرد. این منبع اشاره‌ای به تلفات احتمالی این حمله نکرده است.


گروه‌های تروریستی فعال در درعاالبلد و النعیمه و الیادوده همچون گروه‌های موسوم به کتائب الیرموک و حرکه المثنی الاسلامیه با گروه تروریستی داعش مرتبط هستند،‌این گروه‌ها همواره محله‌های مسکونی درعا را با خمپاره هدف قرار می‌دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :