موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/52550 :کد

0

کیفیت هوای تهران سالم است

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -کیفیت هوای تهران سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفی هوای پایتخت برغم افزایش میانگین غلظت آلاینده های جوی، برای چهارمین روز پیاپی در شرایط سالم قرار دارد.

 

 

 

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفی هوای پایتخت برغم افزایش میانگین غلظت آلاینده های جوی، برای چهارمین روز پیاپی در شرایط سالم قرار دارد.

 

 

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار ایرنا، محمد رستگاری روز چهارشنبه افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است. 


وی افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته با وجود افزایش 18عددی در حد مجاز بوده و بر روی عدد 84 قرار دارد. 


رستگاری با اشاره به کاهش آلاینده منواکسید کربن از 34 به 29 نسبت به روز گذشته گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز در همین مدت از 47 به 62 افزایش داشته است. 


وی افزود: ایستگاه های فرمانداری شهرری(منطقه 20)، پارک قائم(منطقه 18) و شهرداری منطقه 15 به ترتیب با شاخص اعداد 165، 118 و 116 آلوده ترین مناطق شهرستان تهران در 24 ساعت گذشته بودند. 


معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه سه ایستگاه در شرایط پاک قرار داشتند، گفت: ایستگاه پارک رز(منطقه 22) و اقدسیه(منطقه 1) و گلبرگ(منطقه 8) با شاخص اعداد 39، 45 و 48 کمترین آلاینده های جوی را در این مدت داشتند. 


شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.


بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :