موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/52612 :کد

0

قوانین مربوط به حفاظت از محیط زیست تشدید شود

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -قوانین مربوط به حفاظت از محیط زیست تشدید شود

رئیس سازمان محیط زیست گفت: وضعیت محیط زیست و حیات وحش کشور بسیار نگران کننده است و قوانین مربوط به این حوزه باید تشدید شود.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: وضعیت محیط زیست و حیات وحش کشور بسیار نگران کننده است و قوانین مربوط به این حوزه باید تشدید شود.

 

به گزارش تحلیل ایران معصومه ابتکار در نخستین همایش بین‌المللی محیط زیست و حیات وحش که در تالار شهر قزوین برگزار شد از طریق ویدئو کنفرانس اظهار داشت: وضعیت محیط زیست و حیات وحش بسیار نگران کننده است و در این زمینه باید از ظرفیت‌های مختلف استفاده کرد.

 

وی افزود: در این حوزه باید حتی یک لحظه را نیز غنیمت شمرده و با استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی و مردم مناطق مختلف محیط زیست در راستای حفاظت از گونه‌های کمیاب گیاهی و جانوری گام برداریم.

 

ابتکار عنوان کرد: یکی از راه‌های محفاظت از محیط زیست و حیات وحش تقویت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌ آنها است که در این زمینه از فعالان این عرصه دعوت می‌کنیم تا در حوزه حفاظت از محیط زیست و گونه‌های کمیاب و در معرض انقراض مشارکت جدی داشته باشند.

 

رئیس سازمان محیط زیست گفت: از طریق اشاعه فرهنگ صحیح، تقویت نهادهای نظارتی، تقویت تشکل‌های مردمی و تشدید قوانین در این زمینه می‌توان از گونه‌های در معرض انقراض محافظت کرد.

 

وی همچنین با تأکید بر ضرورت همکاری‌های بین‌المللی و در حوزه حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: متأسفانه نسل شیر ایرانی منقرض شده و حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در دستور کار قرار دارد تا این گونه نیز به سرنوشت شیر ایرانی دچار نشود.

 

ابتکار با بیان اینکه باید جلوی روند چرای بی‌رویه دام در مراتع گرفته شود عنوان کرد: بسیاری از موضوعات از جمله چرای دام، تغییر کاربری اراضی، زمین‌خواری و قاچاق گونه‌های حیات وحش در کشور وجود دارد که باید قوانین برخورد با این تخلفات در کشور تشدید و نظارت‌ها قوی‌تر شود.

 

رئیس سازمان محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست در زمینه حفظ گونه‌های در معرض تهدید برنامه جدی دارد و رویکرد و اولویت دولت یازدهم در این زمینه است و امیدواریم این برنامه‌ها در یک چارچوب علمی ادامه پیدا کند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :