موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/52639 :کد

0

مسئولان برنامه‌های خود را بر اساس دستورات قرآن تدوین کنند

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۱
تعداد بازدید : ۳۶۳۱۴   
 تحلیل ایران -مسئولان برنامه‌های خود را بر اساس دستورات قرآن تدوین کنند

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه عمل به دستورات الهی قرآن کریم، گفت:‌ مسئولان نظام باید برنامه‌های خود را بر اساس دستورات قرآن تدوین کنند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه عمل به دستورات الهی قرآن کریم، گفت:‌ مسئولان نظام باید برنامه‌های خود را بر اساس دستورات قرآن تدوین کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضائیه با اشاره به حضور پرشور آحاد مردم در 22 بهمن و 7 اسفند ماه امسال، اظهار کرد: مشارکت حداکثری اقشار مختلف جامعه در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری،‌ نماد ولایت‌مداری و حمایت از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

 

وی ترویج فرهنگ قرآنی بین نسل جوان را ضروری دانست و بیان کرد: قرآن نور مبین،‌ شفای روح،‌ رحمت در دنیا و سپر مستحکم در برابر بدی‌های اخلاقی،‌ فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

 

محسنی اژه‌ای در ادامه تلاوت و آشنایی با مفهوم قرآن را مسیر رسیدن به سعادت و کمال انسانی عنوان و اضافه کرد: شأن قرآن، هدایتگر جامعه به سمت اهداف تعالی بشر و مسیر الهی است.

 

وی با اشاره به اختصاص بودجه‌های پژوهشی و تحقیقاتی در دستگاه‌های حکومتی، گفت: شناخت معارف الهی و آموزش نحوه اجرای دستورات قرآن از جمله ضرورت‌های آموزش و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی است.

 

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به وجود جاهلیت مدرن در جامعه کنونی،‌ افزود: انس قرآن تنها راه فرار از تهدیدات فرهنگی،‌ اجتماعی و جاهلیت‌های مدرن عصر امروز است.

 

محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: معاونان سیاسی استانداری‌ها،‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان وزارت‌خانه‌ها به ویژه وزارت امور خارجه، بیش از پیش با قرآن کریم مأنوس و برنامه‌های اجرایی خود را بر اساس دستورات الهی قرآن کریم تدوین کنند.

 

وی با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه وحدت و همدلی بین اقشار مختلف جامعه، گفت: رشد شکوفایی،‌ ارتقای استعدادهای بشریت و رسیدن به کمال مستلزم ترویج فرهنگ قرآن و شناخت معنای واقعی آزادی در جامعه اسلامی است.

 

معاون اول قوه قضائیه توجه ویژه به برنامه‌های فرهنگی قوه قضائیه را سرمایه‌گذاری در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه دانست و بیان کرد: روسای دادگستری‌های کشور به‌طور کامل از معاونت‌ها و برنامه‌های فرهنگی حمایت کنند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :