موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/52646 :کد

0

روابط اقتصادی ایران وژاپن درشرایط پساتحریم افزایش یاببد

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -روابط اقتصادی ایران وژاپن درشرایط پساتحریم افزایش یاببد

معاون اقتصادی منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: روابط اقتصادی دو کشور ایران و ژاپن در شرایط پساتحریم افزایش یابد.

معاون اقتصادی منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: روابط اقتصادی دو کشور ایران و ژاپن در شرایط پساتحریم افزایش یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران عبدالرحیم کردی امروز در نشست با کارشناس اداره دوم خاورمیانه وزارت خارجه ژاپن اظهار داشت: طرح توسعه سواحل مکران با دستور رهبر معظم انقلاب و مسئولان ارشد کشور به سرعت در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک زیر ساختهای ریلی، گاز و توسعه بنادر آماده می‌شود.

 

عبدالرحیم کردی افزود: مجوز ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار صادر شده است که با احداث آن سفر گردشگران و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تسهیل و تسریع می‌شود.

 

وی بیان کرد: امنیت بالای منطقه چابهار فرصت مناسبی برای فعالیت سرمایه‌گذاران است و هیچگونه موارد ناامنی برای تجار، بازرگانان و مسیر ترانزیتی تردد کامیونهای افغانستان تاکنون رخ نداده است.

 

کردی یکی از مزیتهای ارزشمند بندر چابهار را ارزان بودن انرژی آب و برق ذکر کرد و با اشاره به رقابتی بودن دنیای اقتصاد کنونی تصریح کرد: روابط اقتصادی دو کشور ایران و ژاپن در شرایط پساتحریم باید توسعه پیدا کند.

 

وسوکه تومو فوجی در این دیدار گفت: این بندر نقطه اتصال افغانستان و کشورهای آسیای میانه به آبهای اقیانوسی است و سرمایه‌گذاران ژاپن تمایل زیادی برای فعالیت در این نقطه راهبردی دارند.

کارشناساس اداره دوم خاورمیانه وزارت خارجه ژاپن افزود: فرصتهای سرمایه‌گذاری و پتانسیل‌های موجود منطقه در این سفر مورد بررسی قرار می‌گیرد و گزارشی به دولت و سرمایه‌گذاران ژاپنی برای فعالیتهای اقتصادی در این منطقه ارائه می‌شود.

 

محمد میری مدیر گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزادتجاری_صنعتی چابهار نیز فرصتهای سرمایه گذاری در این منطقه را تشریح کرد و گفت: طرح‌های مشارکتی نظیر سرمایه‌گذاری در هاب سوم خودروسازی، پتروشیمی، انرژی های نو در این شهرستان مورد توجه سرمایه‌گذاران است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :