a/52649 :کد

0

هم‌اندیشی حمایت از جنگل‌های هیرکانی در قائم‌شهر برگزارمی‌شود

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۴۹۴   
 تحلیل ایران -هم‌اندیشی حمایت از جنگل‌های هیرکانی در قائم‌شهر برگزارمی‌شود

نخستین هم‌اندیشی جنگل‌های هیرکانی شمشاد خیبوس به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی حامیان محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی مازندران و همچنین همکاری برخی مسئو

نخستین هم‌اندیشی جنگل‌های هیرکانی شمشاد خیبوس به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی حامیان محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی مازندران و همچنین همکاری برخی مسئولان استان و شهرستانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، منطقه حفاظت شده خیبوس و انجیل سی در مسیر جاده قائم‌شهر به تهران و در شهرستان سوادکوه قرار دارد و به سبب شرایط آب و هوایی مطبوع محل مناسبی برای رشد بسیاری از گیاهان و جانوران است.

 

رودخانه توجی این منطقه حفاظت شده را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند و در سال ۱۳۷۸ به عنوان منطقه حفاظت شده اعلام شد.

 

خیبوس مملو از جنگل‌های هیرکانی و توده های متراکم شمشاد است و به منظور حمایت از جنگل هیرکانی نخستین هم‌اندیشی به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی از سوی حامیان محیط زیست و منابع طبیعی و همراهی دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی مازندران و همچنین همکاری برخی مسئولان استان و شهرستانی در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

 

باتوجه به مواهب خدادادی در مازندران و حضور شمشادستان بزرگ جنگل هیرکانی در منطقه خیبوس و اعلام منطقه حفاظت شده در شورای عالی محیط زیست کشور، دوستداران و حافظان منابع طبیعی مازندران با برگزاری این همایش علمی در مورد اهمیت ذخیره‌گاه طبیعی شمشاد هیرکانی و آسیب‌شناسی آن، با حضور و سخنرانی کارشناسان برجسته در مجتمع فرهنگی هنری حر گرد هم می‌آیند تا به اهمیت نگهداری صحیح و علمی گونه‌های گیاهی جنگل های مازندران بپردازند.

 

باتوجه به اهمیت موضوع و ضرورت توجه به موزه طبیعی جهان ستاد اجرایی این همایش از تمام حامیان آب و درخت و پرنده برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آورده است.

 

این هم اندیشی با حضور و سخنرانی کارشناسان برجسته این حوزه به همراه شعرخوانی از ساعت ۱۴ الی ۱۷ عصر پنج شنبه در مجتمع فرهنگی هنری حر قائم‌شهر برگزار می‌شود.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :