موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52653 :کد

0

تبانی شورای استانداری نینوا با اقلیم کردستان برای حذف الشعبی

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۱
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -تبانی شورای استانداری نینوا با اقلیم کردستان برای حذف الشعبی

هدف قرار دادن رهبران و اعضای ارشد نیروهای «الحشد الشعبی» در انفجار «المقدادیه» و تصمیم شورای استانداری نینوا مبنی بر ممنوعیت مشارکت این نیروها در نبرد موصل از آشکار شدن توطئه علیه آنان حکایت دارد.

هدف قرار دادن رهبران و اعضای ارشد نیروهای «الحشد الشعبی» در انفجار «المقدادیه» و تصمیم شورای استانداری نینوا مبنی بر ممنوعیت مشارکت این نیروها در نبرد موصل از آشکار شدن توطئه های سیاسی و امنیتی علیه آنان حکایت دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه الاخبار، انفجار اخیر در المقدادیه که در آن رهبران و اعضای ارشد نیروهای «الحشد الشعبی» هدف قرار گرفتند به اضافه تصمیم شورای استانداری نینوا مبنی بر ممنوعیت مشارکت الحشد الشعبی در نبرد موصل از هرچه آشکارتر شدن توطئه های سیاسی و امنیتی علیه این نیروها حکایت دارد.

 

توطئه علیه نیروهای الحشد الشعبی در دو سطح نظامی و سیاسی با تحولات قابل ملاحظه ای همراه شد به این معنی که در سطح نظامی انفجاری رخ داد که در آن رهبران الحشد الشعبی هدف قرار گرفتند و در سطح سیاسی نیز شورای استانداری نینوا از تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت مشارکت این نیروها در نبرد آزادسازی موصل خبر داد.

 

به این ترتیب نشانه های توطئه علیه الحشد الشعبی و جلوگیری از مشارکت آن در تحولات امنیتی و نظامی قریب الوقوع در فلوجه و موصل کامل شد، آن هم در حالی که تا پیش از این، حملات رسانه ای و سیاسی گسترده ای در سطح داخلی و خارجی علیه این نیروها جریان یافت.

 

نخستین نتایج حملات سازمان یافته علیه الحشد الشعبی دو روز پیش در انفجار انتحاری خشونت بار نمایان شد که در آن رهبران و اعضای ارشد الحشد الشعبی در یک مراسم عزاداری در شهر المقدادیه هدف قرار گرفتند.

 

المقدادیه که از توابع استان دیالی است و در شمال شرق بغداد قرار دارد، از آغاز سال جاری میلادی صحنه تنش امنیتی و طایفه ای شدیدی بوده است.

 

این انفجار در حالی رخ داد که پیش از آن شورای استانداری نینوا مخالفت خود را با مشارکت نیروهای الحشد الشعبی در عملیات آزادسازی موصل اعلام کرده بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

نیرو     امنیت     حملات     عملیات     انفجار    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :