موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/52659 :کد

0

وضعیت محیط زیست و حیات وحش نگران کننده است

  چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۵
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -وضعیت محیط زیست و حیات وحش نگران کننده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت محیط زیست و حیات وحش بسیار نگران کننده و نام‌گذاری روز جهانی محیط زیست و حیات وحش یک هشدار برای جامعه انسانی در راستای حفاظت از محیط زیست است.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت محیط زیست و حیات وحش بسیار نگران‌کننده و نام‌گذاری روز جهانی محیط زیست و حیات وحش یک هشدار برای جامعه انسانی در راستای حفاظت از محیط زیست است.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد پیش از ظهر امروز در نخستین همایش بین‌المللی محیط زیست و حیات وحش اظهار داشت: روز جهانی محیط زیست و حیات وحش یک هشدار برای جامعه انسانی در راستای حفاظت از این دو سرمایه گران‌بهاست که باید عقل هر انسانی را به خود معطوف کند.

 

وی افزود: متأسفانه انسان خردورزی که باید در سایه عقل پرورده شده با علم حیات انسان را ارتقا بخشد و راه را برای اعتلای زندگی دنیوی و اخروی هموار کند به‌دلیل فاصله گرفتن از محیط عقلانی در مرحله نخست انسانیت خود و در مرحله بعد حیات وحش و محیط زیست را نابود کرده است.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این عصر دغدغه انسان‌ها رسیدن به غرایز و امیال خود است و در این زمینه طبیعت را به کام نابودی کشانده است و در حقیقت باید روزی را به نام روز انسان نام نهاد.

 

ابوترابی با اشاره به ایام حج و اعمال این فریضه الهی در زمان احرام عنوان کرد: در حقیقت خداوند متعال در روزهای احرام که نباید هیچ موجود جانداری را از بین برد، به این مهم اشاره کرده و اهمیت این موضوع را بر همگان روشن ساخته است.

 

وی خاطرنشان کرد: موضوع اصلی تربیت انسان است و تا انسان تربیت نشود کره زمین به یک محیط زیست مطلوب برای مخلوقات خداوند تبدیل نمی‌شود.

 

ابوترابی همچنین با اشاره به نامگذاری چند سوره از قرآن کریم به اسامی حیوانات بیان کرد: این موضوع خود گواهی بر حفاظت از حیات وحش و سازگاری با محیط زیست توسط انسان‌هاست که باید به آن توجه ویژه شود.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اسراف را یکی از مصادیق کفر از دیدگاه قرآن کریم برشمرد و گفت: روزانه بیش از 700 میلیون مترمکعب گاز را پالایش و مصرف می‌کنیم و ضمن استفاده بی‌رویه منابع طبیعی محیط زیست را نیز آلوده می‌کنیم.

 

ابوترابی ابراز کرد: امیدواریم در سایه حیات عقلانی و علمی برای خوشی‌های ناپایدار سرمایه‌های محیط زیست خود را در معرض خطر نیندازیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :