موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52717 :کد

0

ایران به بازرسان برای نظارت بر انتخابات، اجازه ورود نداد

  پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۰:۱۴
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -ایران به بازرسان برای نظارت بر انتخابات، اجازه ورود نداد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید این نهاد معمولاً ارزیابی خود از روند برگزاری انتخابات کشورها را بر اساس گزارش بازرسان بین‌المللی تنظیم می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید این نهاد معمولاً ارزیابی خود از روند برگزاری انتخابات کشورها را بر اساس گزارش بازرسان بین‌المللی تنظیم می‌کند حال آنکه ایران به چنین بازرسانی اجازه ورود و نظارت بر انتخابات اخیر خود را نداده است.


به گزارش تحلیل ایران، «مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب در خصوص نحوه ارزیابی میزان سلامت انتخابات ایران با خبرنگاران سخن گفت.

تونر در خصوص انتخابات ایران و میزان تأثیرگذاری توافق هسته‌ای بر نتیجه انتخابات، با سوال‌هایی روبرو شد که با تکیه بر تکمیل نشدن روند انتخابات و در راه بودن دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، از پاسخ به همه آنها طفره رفت.


سخنگو در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه تضمین سلامت انتخابات اخیر ایران و منطبق بودن آن با استانداردهای بین‌المللی گفت: «ما معمولاً این کار را از طریق بازرسان بین‌المللی انجام می‌دهیم که البته ایران به آنها اجازه ورود نداد.»

تونر ادامه داد: «در مورد انتخابات اخیر ایران، ارزیابی خود را بر اساس گزارش رسانه‌های بین‌الملی و رسانه های داخلی ایران تنظیم کردیم.»


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :