موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/52800 :کد

0

رایزنی معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه درباره تحولات منطقه

  پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -رایزنی معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه درباره تحولات منطقه

معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه مهمترین تحولات مناطق آسیای مرکزی، قفقاز، حوزه خزر و اروپای شرقی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 

 

 

معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه مهمترین تحولات مناطق آسیای مرکزی، قفقاز، حوزه خزر و اروپای شرقی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 

 

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری فارس، گریگوری کاراسین معاون وزیر امور خارجه روسیه در امور کشورهای مشترک المنافع که به منظور رایزنی با همتای ایرانی خود وارد تهران شده است، چهارشنبه با ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزرای امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.


در این دیدار مهمترین تحولات مناطق آسیای مرکزی، قفقاز، حوزه خزر و اروپای شرقی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


رحیم‌پور با اشاره به روند رو به توسعه روابط دوجانبه ایران و روسیه، لزوم همکاری و اشتراک مساعی دو کشور در جهت حل و فصل مسائل منطقه را مورد اشاره قرار داد و ضرورت همکاری ایران و روسیه و دیگر کشورهای منطقه در جهت مقابله با عوامل بی ثبات کننده را یادآور شد.


وی با اشاره به روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه آسیای مرکزی و قفقاز و همکاری با این کشورها در قالب تشکل‌هایی نظیر اکو و سازمان همکاری شانگهای، بر عزم کشورمان برای کمک به حل و فصل معضلات و مساعدت به تحکیم ثبات در منطقه تاکید کرد.


گریگوری کاراسین نیز در این دیدار با ارزیابی مثبت از مشارکت گسترده مردم ایران در انتخابات اخیر در کشورمان، همکاری ایران و روسیه در روند تحولات منطقه را حائز اهمیت دانست و بر نتایج مثبت این همکاری‌ها تاکید کرد.


وی گفت: ایران و روسیه نیازی به تشدید اوضاع در منطقه ندارند، لذا بایستی در این جهت همکاری کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :