موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کار و تعاون

a/52829 :کد

0

دولت باید تحول در نظام مزدی را بپذیرد

  پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -دولت باید تحول در نظام مزدی را بپذیرد

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری ایران با اشاره به ضرورت پذیرش دولت برای تحول مزدی گفت: تا زمانی که دولت واقعیت‌های نیاز به تحول مزدی را نمی پذیرد، کارفرما هم همسو با آن قبول نمی‌کند.

 

 

 

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری ایران با اشاره به ضرورت پذیرش دولت برای تحول مزدی گفت: تا زمانی که دولت واقعیت‌های نیاز به تحول مزدی را نمی پذیرد، کارفرما هم همسو با آن قبول نمی‌کند که سبد معیشتی وجود دارد.

 

 

 

 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، غلامرضا عباسی درباره روند تعیین مزد گفت: دولت نقش اصلی را در تعیین مزد ایفا می‌کند و وظیفه‌ دارد که واقعیت‌های معیشتی کارگران را قبول کند؛ تنها راهکار یک برنامه زمانبندی برای جبران انباشت عقب‌ماندگی مزدی کارگران است و دولت باید سبد معیشت کارگران را بپذیرد و امسال عملیاتی کند.


وی با تأکید بر اینکه وضعیت مزدی کشور نیازمند تحول است، افزود: تا زمانی که دولت واقعیت‌های نیاز به تحول مزدی را نمی پذیرد، کارفرما هم همسو با آن قبول نمی‌کند که سبد معیشتی وجود دارد.


عباسی با اشاره به اینکه دولت در یک وجه کارفرمایی و یک وجه حاکمیتی است، اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین شعارهای دولت یازدهم توجه به معیشت مردم بود؛ به همین دلیل هم کارگران به این دولت رأی دادند و باید بگوییم که تاکنون جامعه کارگری در انتظار تحقق این وعده‌ها بوده و دولت باید قبول کند امسال با رفع تحریم‌ها و گشایش فضای اقتصادی، زمان عملی شدن شعارها رسیده است.


رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری تصریح کرد: اگر امسال هم جلسات تعیین مزد با شکل فعلی با همدستی دولت و کارفرمایان پیش رود، بازهم مطالبات جامعه کارگری برآورده نخواهد شد.


وی در خصوص زمان مناسب برای برقراری یک تحول مزدی اساسی گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود که همه تشکل های رسمی کارگری نمایندگان خود را به مذاکرات مزدی بفرستند و این که با خواهش و التماس به عنوان مشاور حضور داشته باشیم، به‌ هیچ وجه صحیح نیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :