موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52845 :کد

0

مرکل خواهان نقش‌ پررنگ‌تر آلمان در امور بین‌المللی

  پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -مرکل خواهان نقش‌ پررنگ‌تر آلمان در امور بین‌المللی

صدراعظم آلمان خواستار آن شد که کشورش نقشی پررنگ‌تر در امور بین‌المللی ایفا کند.

 

 

صدراعظم آلمان خواستار آن شد که کشورش نقشی پررنگ‌تر در امور بین‌المللی ایفا کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل ازخبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد، دیگر صادرات کالا به سایر کشورهای جهان برای آلمان کافی نیست.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما مجبور خواهیم بود مسئولیت‌پذیری بیشتری را در جهانی آزاد در قبال رویدادهایی که خارج از مرزهای اروپایی رخ می‌دهد، داشته باشیم.

 

صدراعظم آلمان تصریح کرد: این بدین معناست که ما باید کمک‌های بیشتری را در راستای توسعه ارائه دهیم و معیارهای مشترک بالاتری را درخصوص محیط زیست داشته باشیم.

 

مرکل در ادامه بر اهمیت تجارت آزاد در شرایط کنونی جامعه بین‌المللی تاکید کرد.

 

وی که در آستانه انتخابات در سه ایالت آلمان، مشغول تبلیغات انتخاباتی برای حزبش شده، معتقد است که زمان گسترده‌تر شدن نقش‌آفرینی جهانی آلمان فرا رسیده است.

 

او این سخنان را در جریان یک کارزار انتخاباتی در ایالت راین‌لند-فالتس که قرار است انتخابات ایالتی در آن برگزار شود، بیان کرد.

 

هورست زیهوفر، رهبر حزب سوسیال‌ مسیحی آلمان، از مهم‌ترین هم‌پیمانان و در عین حال منتقدان سیاسی آنگلا مرکل است. او فشارهای سیاسی بر رویکرد باز صدراعظم را افزایش داده است. زیهوفر به همراه چندین چهره بلندپایه محافظه‌کاران روز چهارشنبه با آنگلا مرکل دیدار کرد و گفت: اگر اقدامات بین‌المللی برای حل بحران پناهجویان به‌موقع موثر واقع نشود، ما چاره‌ای نداریم جز این‌ که در مقیاس ملی وارد عمل شویم.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :