موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/52858 :کد

0

حوزه های علمیه با بهره گیری از فقه نیازهای جامعه را رفع کند

  پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -حوزه های علمیه با بهره گیری از فقه نیازهای جامعه را رفع کند

آیت الله نوری همدانی،گفت: امروز دنیا تشنه فقه اهل بیت(ع) است و در این زمینه حوزه های علمیه باید ملت های آزاده و مسلمان را از معارف ناب اهل بیت(ع) سیراب کند.

 

 

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه فقه باید نیازهای جامعه در زمینه سیاست، اقتصاد و فرهنگ را برطرف کند ،گفت: امروز دنیا تشنه فقه اهل بیت(ع) است و در این زمینه حوزه های علمیه باید ملت های آزاده و مسلمان را از معارف ناب اهل بیت(ع) سیراب کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در مراسم بیستمین سالگرد تأسیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث که در سالن همایش‌های موسسه دارالحدیث برگزار شد، اظهار داشت: علمای بزرگ اسلام از گذشته در راستای ترویج معارف اهل بیت(ع) فعالیت می کردند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت جهاد در دین اسلام افزود: عزت و عظمت اسلام در جهاد در راه خداوند است و یکی از مهم ترین موضوعاتی که در اسلام مورد تاکید قرار گرفته است جهاد در راه خدا است.

 

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه جهاد دعوت به اسلام و جهاد دفاعی و همچنین جهاد برای تاسیس حکومت مهم ترین شاخص های جهاد است، گفت: پیامبران از گذشته در راستای تاسیس حکومت اسلامی جهاد می کردند و حکومت ظلم را نابود کرده و در راستای ایجاد حکومت الهی اقدام می کردند.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه جهاد در برابر حکومت ظلم یکی از وظایف مسلمانان است که باید مورد توجه قرار بگیرد ، بیان کرد: اسلام به موضوع قیام برای نجات مستضعفان از زیر سلطه مستکبران تاکید کرده است تا عدالت در جامعه ایجاد شود و حکومت های ظلم از بین بروند.

 

وی با بیان اینکه اگر حق مسلمانان غصب شد باید در این زمینه جهاد کرد و برای گرفتن حق اقدام شود، گفت: مسلمانان باید در برابر ظلم ایستادگی کنند و در برابر رژیم آل سعود که در یمن در حال کشتار ملت های بی گناه است موضع گیری کرده و ایستادگی کنند.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت و جایگاه ولایت فقیه و لزوم تبعیت از آن بیان کرد: جامعه نیازمند مدیریت صحیح است وهمان گونه که بدن انسان نیازمند روح است جامعه هم برای فعالیت و موفقیت در کارهای خود به مدیری مدبر نیاز دارد.

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت امر به معرف و نهی از منکر تصریح کرد:یکی از مهم ترین موضوعاتی که اسلام به آن تاکید کرده است نشر فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است که همگان باید اهتمام لازم برای ترویج آن را داشته باشند.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تاکید بر لزوم اسلامی شدن علوم انسانی دانشگاه ها بیان کرد: هنوز در دانشگاه های کشورمان علوم انسانی که از غرب آمده تدریس می شود که باید علوم انسانی را بر اساس سیره اهل بیت(ع) و سنت های اسلامی بنویسیم و در این زمینه رهبر معظم انقلاب تاکید کردندکه علوم انسانی مبتنی بر قرآن و اهل بیت(ع) منتشر شود.

 

وی با بیان اینکه فقه باید نیازهای جامعه در زمینه سیاست، اقتصاد و فرهنگ را برطرف کند ، عنوان کرد: باید تحولی ایجاد شود تا حوزه های علمیه همراه و همگام با مردم حرکت کرده و نیازهای جامعه را برطرف کنند، امروز دنیا تشنه فقه اهل بیت(ع) است و در این زمینه باید ملت های آزاده و مسلمان را از معارف ناب اهل بیت(ع) سیراب کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :