موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/52927 :کد

0

اتریش خواستار افزایش فشارها بر یونان در پذیرش پناهنجویان شد

  پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۲
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -اتریش خواستار افزایش فشارها بر یونان در پذیرش پناهنجویان شد

وزیر امور خارجه اتریش خواستار افزایش فشارها بر یونان برای تامین پناهندگان و جلوگیری از انتقال آنها به کشورهای دیگر شد.

 

وزیر امور خارجه اتریش خواستار افزایش فشارها بر یونان برای تامین پناهندگان و جلوگیری از انتقال آنها به کشورهای دیگر شد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، "سباستین کورس"، وزیر امور خارجه اتریش با توجه به شرایط دراماتیک در مرزهای بین مقدونیه و یونان فشار بیشتر بر آتن را خواستار شد تا به این ترتیب پناهندگان در مراکز ثبت نام در این کشور بهتر تامین شوند.

 

وی که در گفتگو با روزنامه "زوددویچه سایتونگ" سخن می گفت افزود ما باید از انتقال پناهندگان از یونان به سمت شمال جلوگیری به عمل آوریم.

 

کورس همچنین گفت: البته همچنین وین برای یک راه حل اروپایی به صورت مشترک با ترکیه تلاش می کند و در عین حال در این باره هشدار داد که نباید در این صورت انتظار تصاویر کم تر وحشتناک از آنی را داشته باشیم که در مرزهای بین یونان-مقدونیه دیده ایم. این از نظر اخلاقی ارزشمند تر نیست که پناهندگان به جای اینکه در یونان یا مقدونیه متوقف شوند در ترکیه توقف یابند.

 

وزیر امور خارجه اتریش انتقادها به کشورش درباره برگزاری کنفرانس کشورهای بالکان به ابتکار وین و بستن مسیر بالکان بر روی پناهندگان را رد کرده و گفت: باز کردن مرزها در تابستان 2015 و انتقال پناهندگان به اروپای میانه یک خطای سخت بود که حالا هر چه سریع تر باید تصحیح شود.

 

کورس همچنین درباره کاهش هجوم پناهندگان بعد از اینکه دیگر آن ها نتوانند کشور هدف خود را انتخاب کنند ابراز امیدواری کرده و گفت: هیچ کس حق ندارد خود انتخاب کند که در کجای اروپا درخواست پناهندگی دهد.

 

چندی پیش نیز "ورنر فایمن"، صدر اعظم اتریش از آلمان خواست که پناهندگان را مستقیما از یونان و کشورهای همسایه سوریه بپذیرد.

 

وی تصریح کرد که اتریش نباید تبدیل به منطقه انتظار پناهندگان برای آلمان و نقطه تمرکز برای تقسیم پناهجویان شود.

 

نخست وزیر کرواسی نیز در گفتگو با نشریه "بیلد" از تشدید کنترل های مرزی و بستن مرزها در مسیر بالکان حمایت کرده و تصریح کرد که از طریق همکاری تنگاتنگ بین اتریش، اسلوونی، کرواسی، صربستان و مقدونیه ترانزیت پناهندگان آشکارا کاهش پیدا کرده است. این روند به نفع آلمان نیز هست.

 

وی همزمان به طرح تقسیم پناهندگان در اتحادیه اروپا و سهمیه بندی آن ها ابراز تردید کرد.

 

بر اساس گزارش های رسانه های یونانی در حال حاضر بیش از 11 هزار مهاجر در یونان منتظر عبور از مرزها و رفتن به اروپای میانه هستند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :