موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/53006 :کد

0

تصمیم با دولت است، نمی‌توانیم گله کنیم

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۴
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -تصمیم با دولت است، نمی‌توانیم گله کنیم

مدیرعامل توانیر با وجود انتقاد از قیمت فعلی برق معتقد است که این مساله باید توسط دولت تصمیم‌گیری شود و ما نیز نمی‌توانیم گله و شکایتی داشته باشیم و هر آنچه که دولت تصمیم بگیرد برای ما قابل احترام است.

مدیرعامل توانیر با وجود انتقاد از قیمت فعلی برق معتقد است که این مساله باید توسط دولت تصمیم‌گیری شود و ما نیز نمی‌توانیم گله و شکایتی داشته باشیم و هر آنچه که دولت تصمیم بگیرد برای ما قابل احترام است.

به گزارش تحلیل ایران، آرش کردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که ما نظرات خود را مبنی بر میزان افزایش قیمت برق به دولت اعلام کرده‌ایم، اظهار کرد: آنچه در این زمینه مهم و قابل اهمیت شناخته می‌شود تصمیم دولت است.

به گفته وی وزارت نیرو و توانیر نمی‌توانند در زمینه‌ی افزایش و کاهش قیمت برق دخالتی داشته باشند و هر آنچه که دولت در این زمینه تصمیم‌گیری کند ما مجبور به پذیرش آن هستیم.مدیر عامل توانیر با اشاره به اختلاف قیمت تمام شده برق و اخذ آن از مشترکان، اظهار کرد: دولت در جریان این مقدار اختلاف قیمت قرار گرفته و سعی خود را می‌کند تا این مابه‌التفاوت را جبران کند.

کردی با بیان این‌که به اعتقاد من دولت هر آنچه در توان خود دارد برای جبران این مابه‌التفاوت انجام می‌دهد، بیان کرد: همچنان میزان قیمت تمام شده و آنچه که از مشترکان دریافت می‌شود بسیار زیاد است که باید در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا توانیر از شرایط فعلی راضی است؟ گفت: نمی‌توان در مورد این مساله اظهارنظر کرد، اما من مطمئنم که دولت به صنعت برق توجه دارد.مدیرعامل توانیر با بیان این‌که تابستان امسال از نظر تامین برق با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم بود، اظهار کرد: تمام تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای این مساله انجام شده است تا بتوانیم آمادگی زیادی برای مقابله با تابستان امسال داشته باشیم.

به گفته کردی در حال حاضر نمی‌توان در مورد میزان خاموشی حرفی به میان آورد، چرا که باید در ابتدا روند رشد مصرف ارزیابی شود، اما می‌توان گفت که قطعا امسال تابستان سختی را خواهیم داشت.وی با توجه به شرایط اقلیم بهترین راهکار برای مقابله با خاموشی را مدیریت مصرف دانست و افزود: باید با ایجاد یک بسیج همگانی بتوانیم میزان مصرف را مدیریت و خاموشی را مهار کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :