موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53020 :کد

0

اتریش برای کمک به مدیریت آوارگان جنگی سوریه سرباز می فرستد

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -اتریش برای کمک به مدیریت آوارگان جنگی سوریه سرباز می فرستد

وزیر دفاع اتریش پنجشنبه شب در دیدار با همتای لبنانی خود در بیروت اعلام کرد که کشورش برای کمک و آموزش به ارتش لبنان در خصوص حل بحران آوارگان سوری در اردوگاه های لبنان ۲۰۰ سرباز به این کشور اعزام می کند

 

 

 

وزیر دفاع اتریش پنجشنبه شب در دیدار با همتای لبنانی خود در بیروت اعلام کرد که کشورش برای کمک و آموزش به ارتش لبنان در خصوص حل بحران آوارگان سوری در اردوگاه های لبنان 200 سرباز به این کشور اعزام می کند.
به گزارش تحلیل ایران، دفتر وزارت دفاع اتریش روزجمعه اعلام کرد که پیتر دوسکزیل وزیر دفاع این کشور در سفر به لبنان علاوه بر گفتگو با همتای لبنانی خود برای گسترش همکاری ها در زمینه حل بحران آوارگان در این کشور, از اردوگاه های آوارگان سوری در لبنان دیدار کرد.


ایرنا نوشت: پیتر دوسکزیل وضعیت این اردوگاه ها را بسیار اسفناک خواند, چرا که لبنان قادر به پذیرش این حجم از پناهجویان سوری نیست و با توجه به کمبود امکانات و نبود افراد کافی برای مراقبت از این پناهجویان, این کشور به شدت دچار مشکل شده است .


وزیر دفاع اتریش در دیدار با سمیر مقبل وزیر دفاع لبنان به وی قول تامین بودجه و همچنین اعزام 200 سرباز اتریشی به لبنان برای کمک به ارتش این کشور داد.


وی با اشاره به دیدار هفته گذشته وزیر دفاع لبنان با رییس پارلمان اروپا در بروکسل در خصوص عدم همکاری اتحادیه اروپا با کشورش بر سر موضوع پناهجویان گفت: تا کنون کشور لبنان میزبان بیش از یک میلیون آواره سوری بوده است که این روند در حال افزایش می باشد. ما اعتراض مقامات بیروت از اتحادیه اروپا را کاملا درک می کنیم چرا که این نهاد تاکنون هیچ تصمیم مشخصی را برای حل بحران پناهجویان نتوانسته بگیرد.


وی تاکید کرد: اما اتریش به عنوان یک کشور مستقل در درجه اول کمک های مالی خود را به بیروت افزایش داده و 8 فروند هلیکوپتر نظامی برای حفاظت از مرزهای لبنان به این کشور ارسال می کند.


وزیر دفاع اتریش همچنین همتای لبنانی خود را برای حضور در نشست وزیران دفاع کشورهای اتحادیه اروپا که قرار است 31 مارس در وین برگزار شود, دعوت کرد. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :