موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/53039 :کد

0

خطر بروز سکته دوم در کمین زنانی که زیاد می نشینند

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۲
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -خطر بروز سکته دوم در کمین زنانی که زیاد می نشینند

یک مطالعه جدید نشان می دهد زنان سالمندی که یک بار دچار حمله قلبی شده اند می توانند خطر دومین حمله را با ورزش بیشتر و نشستن کمتر کاهش دهند.

 

 

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد زنان سالمندی که یک بار دچار حمله قلبی شده اند می توانند خطر دومین حمله را با ورزش بیشتر و نشستن کمتر کاهش دهند.

 
 
 
 

به گزارش پايگاه خبری تحليلی "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار مهر، محققان دانشگاه ایندیانا به سرپرستی «آنا گورزیکا» بیش از ۸۰۰ زنی که در دوره یائسگی به سر می بردند را مورد بررسی قرار دادند. تمامی این زنان هیچ سابقه بیماری قبلی نداشتند، اما دچار حمله قلبی شده بودند.


محققان با استفاده از روش ارزیابی متابولیکی برآورد انرژی صرف شده توسط بدن موسوم به MET، فعالیت فیزیکی زنان را ارزیابی کردند. به عنوان مثال ۷.۵ MET ساعت در هفته معادل ۱۵۰ دقیقه ورزش ملایم در یک هفته است.


در مقایسه با زنانی که نسبتا غیرفعال بودند، زنانی که سطح فعالیت شان را بعد از حمله قلبی پرتحرک حفظ کرده بودند، ۵۷ درصد کمتر در معرض حمله قلبی بعدی قرار داشتند.


زنانی که سطح فعالیت پیشنهادی را قبل و بعد از حمله قلبی حفظ کردند، شاهد ۴۶ درصد کاهش در احتمال دومین حمله قلبی بودند.


البته زمان اختصاص یافته به نشستن هم موضوعی قابل تامل بود: در گروه متشکل از ۵۱۴ زن، افزایش یک ساعت نشستن در روز بعد از حمله قلبی با ۹ درصد افزایش مرگ به هر دلیلی همراه بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :