موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/53061 :کد

0

شلیک موشک بالستیک ارتش یمن به مرکز تجمع مزدوران سعودی

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۳
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -شلیک موشک بالستیک ارتش یمن به مرکز تجمع مزدوران سعودی

ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه عملیات نظامی علیه متجاوزان و مزدوران، یک موشک بالستیک از نوع قاهر ۱ را به مرکز تجمع آنها در استان الجوف شلیک کردند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه عملیات نظامی علیه متجاوزان و مزدوران، یک موشک بالستیک از نوع قاهر ۱ را به مرکز تجمع آنها در استان الجوف شلیک کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تداوم حملات سعودی به این کشور، یک موشک بالستیک از نوع "قاهر 1" به سمت مرکز تجمع مزدوران در منطقه "بیر المرازیق" در استان الجوف شلیک کردند.تاکنون جزئیاتی از میزان تلفات و خسارتهای مادی این حمله موشکی منتشر نشده است.

قاهر 1 موشک بالستیک " زمین به زمین " و ساخت روسیه است که در داخل یمن ارتقا یافته.

از زمان شروع حملات تجاوزکارانه عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن در مارس 2015 ، این چندمین بار است که نیروهای یمنی از این نوع موشک استفاده می کنند.

شهادت دو شهروند یمنی در تعز

و خبر دیگر اینکه در پی حملات جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به مناطق شرقی شهر تعز، دو شهروند یمنی به شهادت رسیده و چندین تن نیز زخمی شدند.یک منبع محلی گفت که جنگنده های متجاوزان چندین بار منطقه "الجند" را بمباران کردند که در این حملات دو شهروند یمنی به شهادت رسیده و چند نفر هم زخمی شدند. همچنین به دهها منزل و مزرعه خسارت وارد شد.

این منبع ادامه هدف قرار گرفتن روستاها و مناطق مسکونی و تخریب زیرساختهای یمن از سوی ائتلاف متجاوز سعودی را محکوم کرد و از سازمان ملل و شورای امنیت و سازمانهای حقوقی خواست که در متوقف ساختن جنایتهای این ائتلاف علیه مردم یمن نقش آفرینی کرده و مرتکبان این جنایتها را در دادگاههای بین المللی محاکمه کنند.

شهادت سه یمنی در صعده

در پی حمله جنگنده های سعودی به منزل یکی از شهروندان یمنی در بخش مرزی "رازح" در استان صعده در شمال این کشور، سه نفر به شهادت رسیده و چندین تن نیز زخمی شدند.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :