موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی دانشگاه

a/53062 :کد

0

پرداخت ۲۰۵ میلیارد تومان وام شهریه در سال جاری

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۰
تعداد بازدید : ۳۰۲   
 تحلیل ایران -پرداخت ۲۰۵ میلیارد تومان وام شهریه در سال جاری

رییس صندوق‌رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال ۲۰۵ میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت ‌کرده‌ایم.

 

رییس صندوق‌رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال 205 میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت ‌کرده‌ایم.

به گزارش تحلیل ایران، ذوالفقار یزدان‌مهر در حاشیه بازدید معاون وزیر علوم از پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای ماموریت وزیر علوم مبنی بر ارائه هدفمند تسهیلات دانشجویی، بحث کیفی سازی اعطای وام‌های دانشجویی را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: با تاکیدات وزیر علوم به دنبال آن هستیم که علاوه بر استفاده از ظرفیت صندوق رفاه دانشجویان، یک هم‌افزایی با نهادهای مردمی و غیردولتی در راستای پرداخت تسهیلات مختلف به دانشجویان داشته باشیم.در همین راستا علاوه بر 1.5 میلیون تومان وام بانکی صندوق رفاه دانشجویی که به دانشجویان می‌دهیم، دانشجویانی را که تمایل داشته باشند، برای دریافت تسهیلات بیشتر تا سقف چهار میلیون تومان به صندوق کارآفرینی و امید معرفی می‌کنیم.

ایسنا نوشت:  همچنین تا سقف 100 میلیون تومان به دانشجویانی که بتوانند کارآفرینی کرده و کارگاهی را راه‌اندازی کنند، وام پرداخت‌ می‌شود.وی با بیان اینکه دریافت تسهیلات شهریه بیشترین متقاضی را در میان دانشجویان دارد، گفت: بیش از 75 درصد دانشجویان کشور شهریه‌پرداز هستند و امسال توانسته‌ایم رقمی بالغ بر 205 میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان پرداخت کنیم.میزان پرداختی وام شهریه امسال نسبت به سال گذشته 110 درصد بیشتر بوده است.

وی همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم با بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: به دانشجویانی که به بنیاد مستضعفان معرفی کنیم، اگر مجرد باشند هر ترم 600 هزار تومان و اگر متاهل باشند هر ترم 800 هزار تومان وام شهریه پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن نیز یکسال بعد از اتمام تحصیلات است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در پایان با بیان اینکه امسال 12 هزار دانشجو برای سفر به عتبات عالیات در سامانه وزارت علوم ثبت نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر هیات امنا این صندوق تصمیم گرفته شد که اعطای وام عتبات عالیات را از 300 هزار تومان به 700 هزار تومان افزایش دهیم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :