موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53166 :کد

0

دسترسی سوریه به کمک‌های انسانی پیش‌شرط تداوم مذاکرات صلح است

  جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -دسترسی سوریه به کمک‌های انسانی پیش‌شرط تداوم مذاکرات صلح است

وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان بر ضرورت کمک‌های بشردوستانه در سوریه پیش از ادامه گفتگوهای صلح این کشور تأکید کردند.

 

وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان بر ضرورت کمک‌های بشردوستانه در سوریه پیش از ادامه گفتگوهای صلح این کشور تأکید کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، ژان مارک ایرو، وزیر خارجه فرانسه، از «پیشرفت واقعی» در سوریه استقبال کرده اما اعلام داشت که مذاکرات صلح را نمی‌توان مگر در صورت پایبندی کامل به آتش‌بس و دسترسی همه سوری‌ها به کمک‌های بشردوستانه ادامه داد.

 

آیرو پس از دیدار با همتایانی بریتانیایی، آلمانی و سایر وزرای اتحادیه اروپایی گفت:‌ «ما خواهان ادامه سریع مذاکرات در ژنو هستیم، اما دو شرط باید رعایت شوند: دسترسی همه سوری‌ها به کمک‌های بشردوستانه، و احترام کامل به آتش‌بس.»

 

فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس، هم گفت: «ترک مخاصمه به هیچ عنوان کامل نیست اما سطح خشونت‌ها را کاهش داده و فرصتی برای برخی کمک‌های بشردوستانه فراهم آورده است.»

فرانک والتر اشتاین‌مایر نیز تأکید کرد: «کمک‌های بشردوستانه نباید یک استثنا باشد، بلکه باید تبدیل به یک نرم شود و از این منظر از نکته مطلوب فاصله بسیار زیادی داریم.»

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :