a/53291 :کد

0

گوشی‌های هوشمند، راه جدیدی برای مدیریت بازاریابی الکترونیکی

  شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۸
تعداد بازدید : ۳۲۹   
 تحلیل ایران -گوشی‌های هوشمند، راه جدیدی برای مدیریت بازاریابی الکترونیکی

یک استاد دانشگاه گفت: گوشی‌های هوشمند راهکار جدید و تازه‌ای را برای بازاریابی الکترونیکی و تجارت الکترونیک گشوده است.

یک استاد دانشگاه گفت: گوشی‌های هوشمند راهکار جدید و تازه‌ای را برای بازاریابی الکترونیکی و تجارت الکترونیک گشوده است.

به گزارش تحلیل ایران، «جلیل خاوندگار» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بازاریابی یا به اصطلاح امروزی‌تر مدیریت بازار شامل فعالیت‌هایی از قبیل بازارگردی، بازارشناسی و خرده‌بازاریابی است و این بازاریابی شامل فعالیت‌هایی است که ارتباط بین بنگاه و مشتری و یا تولیدکننده و مصرف‌کننده را با امنیت مناسب برقرار می‌کند و کالا و خدمات را به‌خوبی به مشتری ارائه کرده و افراد می‌توانند با آگاهی بیشتری خرید کنند.

وی ادامه داد: امروزه استفاده از تلفن‌همراه در همه دنیا به‌شدت در حال گسترش است. در این میان بسیاری از مردم از تلفن‌های هوشمند که امکانات متنوعی علاوه‌بر مکالمه و ارسال پیامک در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند، استفاده می‌کنند. در کشور ما نیز استفاده از تلفن‌های هوشمند و اینترنت همراه روز به روز در حال گسترش است و کم‌کم میزان مصرف اینترنت با تلفن‌های همراه از کامپیوترهای شخصی در حال پیشی گرفتن است. این امر باعث شده تا نسل جدیدی از بازاریابی آنلاین تحت‌عنوان بازاریابی تلفن‌همراه یا بازاریابی موبایلی در دنیای بازاریابی شکل بگیرد.

خاوندگار تصریح کرد: بازاریابی یکی از فعالیت‌های مجموعه مدیریت بازار محسوب می‌شود و در روزگار جدید ابعاد مختلفی دارد و باعث شده که بعد الکترونیکی بازاریابی شکل بگیرد. هم‌چنین در بحث تجارت الکترونیک در حوزه فروش با مباحثی هم‌چون فروش الکترونیکی، کارت‌های اعتباری، چک و امنیت مواجه هستیم، اما در بخش بازاریابی الکترونیک مباحث به‌صورت ساده‌تری مطرح شده و محدودیت کمتری نسبت به فروش داریم.

این استاد دانشگاه افزود: بازاریابی الکترونیکی می‌تواند اطلاعات را به‌صورت رایگان و با تصاویری گویا و شفاف در اختیار افراد قرار دهد. هم‌چنین امروزه در این بخش با بازاریابی پیامکی مواجه هستیم که این بخش از بازاریابی در ابتدا شامل ارسال واژگان در قالب پیامک بوده است و بعدها به‌صورت تصاویر یا انیمیشن و در مراحل بالاتر با شکل‌گیری شبکه‌های اجتماعی، بعد دیگری به خود گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پایگاه‌های تبلیغاتی در قالب سایت‌هایی مثل ایستگاه شکل گرفتند که این پایگاه‌ها برای موسساتی که توان تبلیغاتی را نداشتند در ازای دریافت مبلغی بازاریابی و تبلیغات را انجام می‌دادند. هم‌چنین بنگاه‌های مبادلات بنر نیز برای مبالات بنر بین بنگاه‌ها، بنرهای‌شان را در سایت‌های یکدیگر به‌عنوان تبلیغات قرار می‌دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :