موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53354 :کد

0

کاهش چشمگیر اعتماد شهروندان اتریشی به اتحادیه اروپا

  شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -کاهش چشمگیر اعتماد شهروندان اتریشی به اتحادیه اروپا

نتایج بررسی و نظرسنجی موسسه یوروبارومتر از کاهش چشمگیر اعتماد اتریشی‌ها به اتحادیه اروپا خبر می‌دهد.

نتایج بررسی و نظرسنجی موسسه یوروبارومتر از کاهش چشمگیر اعتماد اتریشی‌ها به اتحادیه اروپا خبر می‌دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، نتایج یک نظر سنجی از مسئله اعتبار و اعتماد در اتحادیه اروپا خبر می دهد.

 

"یورگ وویان"، نماینده کمیسیون اتحادیه اروپا در اتریش اذعان می کند که برای این منظور در اصل نیاز به آمار و ارقامی نیست. ما باید تنها فردا برخیزیم و به خیابان ها برویم.

 

نظر سنجی نیمه سالانه در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا از طرف موسسه "یورو بارومتر" اطلاعات دقیق تری را در این باره ارائه می دهد.

 

1000 اتریشی بالای 15 سال هم در این نظر سنجی که بین هفتم تا 16 نوامبر انجام شده است شرکت کردند و نظر خود را درباره اتحادیه اروپا و سازمان های ملی، منطقه ای و محلی اعلام کردند.

 

در این نظر سنجی 66 درصد اتریشی ها فوری ترین مشکلی که اتحادیه اروپا در حال حاضر با آن مواجه است را مسئله مهاجران عنوان کردند. 56 درصد نیز این مسئله را بزرگترین چالش برای کشورشان دانستند.

 

بر این اساس تقریبا همه اتریشی ها ( 94 درصد) بر این عقیده بودند که باید با اقدامات سیاسی علیه مهاجرت های غیر قانونی مبارزه کرد. 59 درصد نیز خواستار راه حلی برای این مسئله در سطح اتحادیه اروپا بودند.

 

اما اعتماد به شایستگی عمل اتحادیه اروپا در این کشور به شدت کاهش پیدا کرده است. بر اساس این نظر سنجی 54 درصد اتریشی ها بر این باور بودند که امور در اتحادیه اروپا در مسیر نادرستی جریان دارد ( در سراسر اتحادیه اروپا 56 درصد چنی اظهار نظری داشتند) این درحالی است که حدود یک سال پیش تنها نیمی از شهروندان اتریشی این باور را داشتند.

 

بر این اساس تنها 26 درصد اتریشی ها به اتحادیه اروپا اعتماد داشتند که کاهش شش درصدی نسبت به نظر سنجی در این باره انجام گرفته در ماه می را نشان می دهد. اعتماد به دولت های ملی و سازمان های محلی نیز 10 درصد کاهش پیدا کرده بود.

 

درباره قرارداد تجارت آزاد اتحادیه اروپا با آمریکا موسوم به "تی تی آی پی"، نیز نظرات در اتحادیه اروپا متفاوت بود. در حالی که 78 درصد لیتوانیایی ها از قرارداد تجارت آزاد با آمریکا حمایت می کردند تنها 22 درصد اتریشی ها حامی این قرارداد بودند که پایین ترین ارزیابی در این باره در سراسر اتحادیه اروپا بود.


با این حال 84 درصد اتریشی ها کیفیت زندگی در کشورشان را خوب ارزیابی کردند که تقریبا 20 درصد بیشتر از میانگین سراسر اتحادیه اروپا است.

 

حدود نیمی از اتریشی ها (51 درصد) شرایط اقتصاد ملی در کشورشان را مثبت ارزیابی کردند و تنها 36 درصد شرایط بازار کار بومی را خوب ارزیابی کردند. 36 درصد نیز بر این باور بودند که با توجه به وقایع اخیر دیگر این مسئله قابل فهم نیست که چه چیزی در این دنیا اتفاق می افتد. حدود یک سوم شرکت کنندگان در این نظر سنجی نیز بر این عقیده بودند که کیفیت زندگی در سال 2016 بدتر می شود.

 

بر این اساس تنها 40 درصد اتریشی ها با خوش بینی به آینده اتحادیه اروپا می نگریستند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :