موضوعات ‌مرتبط: سیاسی روابط بین الملل

a/53355 :کد

0

گسترش همکاری‌های کشاورزی گلستان و استان قزل‌اوردا قزاقستان

  شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -گسترش همکاری‌های کشاورزی گلستان و استان قزل‌اوردا قزاقستان

نشست بررسی توسعه همکاری‌های بخش کشاورزی استان گلستان با استان قزل اوردا کشور قزاقستان با حضور مسئولان دو استان در اتاق بازرگانی صنایع و معاون و کشاورزی گلستان برگزار شد.

نشست بررسی توسعه همکاری‌های بخش کشاورزی استان گلستان با استان قزل اوردا کشور قزاقستان با حضور مسئولان دو استان در اتاق بازرگانی صنایع و معاون و کشاورزی گلستان برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در این جلسه نمایندگان و مسئولان هیئت های کشاورزی دو طرف درباره توانمندی‌ها و ظرفیت‌های طرفین برای تامین نیاز دو کشور به ویژه در استان‌های گلستان و قزل اوردا بحث و تبادل نظر کردند.

در این نشست هیئت کشور قزاقستان آمادگی خود را برای تامین نیازهای اساسی خود در زمینه کشاورزی، دام و طیور و کسب دانش و تکنولوژی از طریق استان گلستان را اعلام کرد.

این هیئت قرار است از واحدهای تولیدی و صنعتی، صنایع تبدیلی و به ویژه تولید مرغ و روغن در استان گلستان بازدید کند.

 

مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در این نشست گفت: انتقال دانش فنی در حوزه کشاورزی از طرف استان گلستان به نمایندگی از ایران در کشور قزاقستان است.

حسین پیش‌قدم با اعلام آمادگی استان گلستان در زمینه تبادلات تجاری و بازرگانی با کشور قزاقستان افزود: استان گلستان توانمندی انتقال دانش و تکنولوژی تولید گندم، دانه‌های روغنی و برنج را دارد.

 

وی پیگیری کشت فراسرزمینی ایران در قزاقستان را از دیگر موضوعات مهم این نشست اعلام کرد و افزود: با توجه به منابع آبی غنی در کشور قزاقستان، شرکت‌های ایرانی آمادگی کشت محصولات مورد نیاز ایران را از طریق منابع آب و خاک در قزاقستان را دارند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :