موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53364 :کد

0

کشته شدن ۴ سرکرده جیش الإسلام و ادامه درگیری ها در لاذقیه

  شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -کشته شدن ۴ سرکرده جیش الإسلام و ادامه درگیری ها در لاذقیه

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروههای تروریستی، چهار سرکرده میدانی گروه تروریستی جیش الإسلام را در حومه دمشق از پای در آوردند.

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروههای تروریستی چهار سرکرده میدانی گروه تروریستی جیش الاسلام را در حومه دمشق از پای در آوردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، یک منبع نظامی گفت که یگانی از ارتش سوریه با انجام عملیاتی نظامی، یک مقر متعلق به تروریستهای جیش الاسلام را در خیابان "القوتلی" در شهر دوما در حومه دمشق منفجر کرد که در پی آن چهار تن از سرکرد‌ه‌های میدانی جیش الاسلام به‌اسامی «عبدالله الرحیبانی»، «ابویاسین القطیفاتی»، «ابوخالد عزو» و «ابومحمود الخنشور» کشته شدند.

 

از سوی دیگر درگیری‌های شدیدی در جبهه‌های حومه لاذقیه بین نیروهای ارتش سوریه و گروههای تکفیری ترکستان، ازبکستان و جبهه النصره در گرفت.

 

ارتش سوریه از دو روز قبل عملیات نظامی خود را برای به کنترل در آوردن تپه استراتژیکی که گره ارتباطی بین حماه، ادلب و لاذقیه به شمار می‌رود آغاز کرده است. هدف ارتش سوریه از به کنترل در آوردن این تپه استراتژیک، فرسایش دادن توان گروههای مسلحی است که قصد دارند به‌سمت ادلب فرار کنند.

 

و خبر دیگر اینکه تروریستهای جبهه النصره گذرگاه "التنف" در مرز بین سوریه و عراق را بعد از درگیری‌های شدید با داعش به کنترل خود در آورد. در این درگیری‌ها شماری از عناصر هر دو گروه تروریستی کشته یا زخمی شدند. با توجه به تلاش تروریست‌های داعشی برای بازپس‌گیری این گذرگاه درگیری‌ها بین دو طرف همچنان ادامه دارد.

 

تروریستهای جیش الفتح از شهر بنش در حومه شمالی ادلب محلات مسکونی شهرک الفوعه را با سلاحهای سنگین هدف قرار دادند که منجر به شهادت چندین غیرنظامی شد.

 

از سوی دیگر منابع میدانی تأکید کردند که تروریست‌های داعشی در طول سه روز گذشته برای مقابله با کمیته‌های دفاع ملی در الفوعه، اقدام به ایجاد خاکریز و حفر خندقهای جنگی در منطقه الصواغیه تشکیل دادند.

 

و خبر دیگر اینکه یک پسربچه سیزده‌ساله با گلوله تک‌تیراندازان تروریستهای گروه "جند الاقصی" مستقر در شهرک "رام حمدان" به شهادت رسید. این پسربچه به‌دنبال آذوقه برای خانواده‌اش بود که هدف تک‌تیراندازان گروه تروریستی جندالاقصی قرار گرفت.

 

همزمان با این تحول، اهالی دو شهرک الفوعه و کفریا با برگزاری یک راهپیمایی سکوت رسانه‌ای در قبال درد و رنج و جنایات گروههای تروریستی علیه خود را محکوم کردند.

 

تظاهرات کنندگان همچنین تروریستی خواندن حزب‌الله از سوی شورای همکاری خلیج فارس و وزیران کشور اتحادیه عرب را محکوم کردند.

 

و خبر دیگر اینکه وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گروههای تروریستی طی دو روز گذشته 41 بار آتش‌بس در سوریه را نقض کردند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :