موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/53378 :کد

0

رکورد شکنی استقلال در لیگ برتر

  شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۹
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -رکورد شکنی استقلال در لیگ برتر

هرچند عملکرد استقلال در بازی با راه آهن انتقادهای زیادی را به همراه داشتهع است اما حضور ۵ بازیکن زیر ۲۳ سال در ترکیب اولیه این تیم باعث شده تا بسیاری از کارشناسان سرمربی استقلال را بابت این تصمیم...

هرچند عملکرد استقلال در بازی با راه آهن انتقادهای زیادی را به همراه داشتهع است اما حضور 5 بازیکن زیر 23 سال در ترکیب اولیه این تیم باعث شده تا بسیاری از کارشناسان سرمربی استقلال را بابت این تصمیم شجاعانه تحسین کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، اگر نگاهی به ترکیب سال های گذشته استقلال بیندازید متوجه می شوید که این تیم معمولا از بازیکنان با تجربه و امتحان پس داده استفاده می کرد اما مظلومی در این فصل دست به کاری بزرگ زده است و به مرور زمان ترکیب تیمش را جوان کرده است. اوج جوانگرایی مظلومی در بازی با راه آهن دیده شد، جایی که استقلال در ترکیب اولیه خود از 5 بازیکن زیر 23 سال استفاده کرد و  تنها یک بازیکن بالای 30 سال در ترکیب این تیم حضور داشت. مهدی رحمتی تنها بازیکنی در ترکیب استقلال بود که بالای 30 سال سن دارد.

روزبه چشمی

روزبه چشمی بعد از گذراندن دوران مصدومیت خود در بازی با راه آهن وارد زمین شد و در غیاب امید ابراهیمی در کنار محمدرضا خرسند نیا زوج هافبک دفاعی استقلال را تشکیل داد. هرچند او در بازی روز گذشته به طور کامل مصدومیتش برطرف نشده بود اما موفق شد نقش مهمی در بازی تیمش داشته باشد.

امید نورافکن

امید نورافکن با 18 سال سن جوان ترین بازیکن استقلال است که در 3 بازی گذشته موفق شده میثم مجیدی با تجربه را نیمکت نشین کند. او از بازی با نفت تهران به ترکیب استقلال اضافه شد و کادرفنی این تیم را برای یک دفاع چپ مطمئن امیدوار کرده است. هرچند نورافکن در بازی با راه آهن چند بار در دفاع بازیکنان حریف اشتباه کرد اما با گذشت زمان می تواند توانایی های خود را بیشتر نشان بدهد.

فرشید اسماعیلی

مصدومیت جابر انصاری در بازی با راه آهن باعث فرشید اسماعیلی 22 ساله در پست هافبک پشت مهاجم بازی کند و اتفاقا یکی از بهترین بازیکنان تیمش هم بود. او در این بازی بارها خط دفاع راه آهن را به هم ریخت و البته بعد از تعویض محمدرضا خرسندنیا به پست هافبک دفاعی رفت و در آنجا هم نقش مهمی در بازیسازی برای عادل شیحی داشت.

محسن کریمی

مصدومیت یعقوب کریمی باعث شده که محسن کریمی 21 ساله جای خود را در ترکیب ثابت استقلال ثبیت کند. هرچند او در بازی با راه آهن روز آرامی را پشت سرگذاشت اما بدون تردید یکی از موثرترین بازیکنان جوان استقلال است که سرعت خیره کننده اش مشکلات زیادی برای خط دفاع حریف ایجاد می کند.

بهنام برزای

با تشخیص مظلومی برزای در بازی با راه آهن در پست هافبک راست بازی کرد و البته در کنار سجاد شهباززاده و مهدی رحمتی بهترین عملکرد را داشته است. برزای در این فصل به تدریج به ترکیب اصلی اضافه شده است و البته روند مثبتی در روند صدرنشین استقلال داشته است.
منبع:ورزش سه
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :