موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست جامعه

a/53522 :کد

0

پیش‌نویس دستورالعمل واردات چوب به زودی نهایی می‌شود

  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۱۱
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -پیش‌نویس دستورالعمل واردات چوب به زودی نهایی می‌شود

رئیس سازمان حفاظت موحیط زیست از تشکیل کارگروه ساز و کارهای اجرایی رفع موانع واردات چوب و در آستانه نهایی شدن پیش‌نویس دستورالعمل واردات چوب خبر داد.

رئیس سازمان حفاظت موحیط زیست از تشکیل کارگروه ساز و کارهای اجرایی رفع موانع واردات چوب و در آستانه نهایی شدن پیش‌نویس دستورالعمل واردات چوب خبر داد.

 

میزان نوشت : معصومه ابتکار در پست تلگرامی خود به پیگیری جدی موضوع واردات چوب از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین بررسی پیش‌نویس دستورالعمل واردات چوب جهت ارائه به کمیسیون زیربنایی دولت و تصویب و ابلاغ توسط هیات وزیران خبر اشاره کرده است.

متن این پست تلگرامی به شرح زیر است:

«این هفته از پیگیری‌های مهمی که داشتم موضوع واردات چوب برای جلوگیری از تخریب جنگل‌های کشور بود. کارگروه ساز و کارهای اجرایی رفع موانع واردات چوب با رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفظ نباتات، دانشگاهیان و انجمن کارفرمایان صنایع چوب تشکیل شد.

در این جلسه با توجه به اهداف برنامه ششم توسعه مبنی بر حفاظت از جنگل‌ها و توافقات صورت‌گرفته، برای واردات چوب که از چندی قبل دنبال می‌شده، پیش‌نویس دستورالعمل واردات چوب جهت ارائه به کمیسیون زیربنایی دولت و تصویب و ابلاغ توسط هیات وزیران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

قرار شد به این پیش‌نویس که براساس برنامه اقدام مشترک سازمان‌های حفاظت محیط زیست، جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، حفظ نباتات و وزارت صنعت، معدن و تجارت با محوریت رفع موانع واردات چوب تهیه شده، پیوستی مبتنی بر تقسیم وظایف دستگاه‌های مرتبط در این زمینه، همچنین جدول زمان‌بندی برای این اقدامات افزوده شود.

البته به موازات این تصمیم، حمایت از واحدها و مراکز تولیدی نیازمند به چوب نیز مدنظر قرار گرفته و قرار شد در پیش‌نویس مذکور از هر گونه آسیب به بخش تولیدی مربوطه مطابق ضوابط و مقررات جاری کشور جلوگیری شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :