موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/53628 :کد

0

جریان اصلاحات امتحان بدی داد/ تمام ایران، تهران نیست

  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -جریان اصلاحات امتحان بدی داد/ تمام ایران، تهران نیست

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در انتخابات اخیر جریان اصلاحات امتحان بدی داد و اخلاقی عمل نکرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در انتخابات اخیر جریان اصلاحات امتحان بدی داد و اخلاقی عمل نکرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با شبکه خبری العالم، با بیان اینکه حساب افراد از جریانها جدا است، تأکید کرد: در انتخابات اخیر جریان اصلاحات امتحان بدی داد و اخلاقی عمل نکرد.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره اصلاح طلبانی که به مجلس راه یافته اند، گفت: اگر بخواهیم به افراد نگاه کنیم، نمی‌شود یک قضاوت کلی کرد، درهر دو جریان انسان های صالح و ارزشی هستند و این واقعیت است، اما دراین انتخابات با توجه به چیزی که خودم لمس کردم، جریان اصلاحات امتحان بدی داد و اخلاقی عمل نکرد. در کرمان جریان اصلاحات، دروغی نبود که علیه این طلبه ناچیز در فضای مجازی نگفته باشند؛ بنابراین دراین مقطع ولو جریان اصلاحات کسانی را آورده باشند، بنده نمره قابل قبولی به آن ها نخواهم داد.

 

اصلاح طلبان بی دین نیستند

 

وی افزود: اما هرگز افراد منتسب به اصلاح طلبی را به بی دینی متهم نمی‌کنم، حساب افراد از حساب جریان جداست، این را هم شما بدانید که نه اصلاح طلبی نه اصولگرایی حزب یا گروه نیست، یک جریان تخمینی است و نمی‌‌شود همه آدم‌های منتسب به این دو جریان را یک جور دانست، من به اصلاح طلبان متدین که ارزش های دینی را حفظ می‌کنند احترام می گذارم، ولی درمجموع که نگاه می کنم، می بینیم که دراین دوره در کرمان که بنده بودم، نمره بدی آوردند ولی دردیگر استان ها نمی توانم قضاوت کنم چون اطلاع ندارم.

 

تمام ایران، تهران نیست

 

امام جمعه موقت تهران پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی و پیروزی اصلاح طلبان در آن گفت، نزدیک ۳۰۰ نفر نماینده مجلس داریم، ۳۰ نفر از اینها از تهران هستند، تمام ایران که تهران نیست اما ما تهرانی‌ها را جزو این کشور، دلسوز کشور و ارادتمند نظام می‌دانیم و در یک نظام مردمسالار دینی زندگی می کنیم لذا در آن رای مردم هر چه باشد، محترم است.

 

تعبیرمردم کوفه درباره تهرانی‌ها را نمی‌پذیرم

 

خاتمی خاطرنشان کرد: اینکه اشخاصی از هر طرف بیایند، تهران و استان ها را تفکیک و آن را دو قطبی کنند، غلط است، یکی از اصطلاح طلبان گفته است توسعه سیاسی تهران صد است، مرکز استان ها پنجاه و شهرستان ها سی است، من این تحلیل را تفرقه آمیز و نادرست می دانم، این به آن معنی است که شهروند شماره یک تهرانی ها هستند، شهروند شماره دو مراکزاستان ها و شهروند شماره ۳ شهرستانها هستند، این به معنی آپارتاید است، یا اینکه کسی بیاید مردم تهران را شبیه اهل کوفه بداند، این مردم که درراهپیمایی تهران می آیند، این چه تهمت و سخنی است. مردم تهران نیز شهروند این کشور هستند و تعابیر این چنینی را قبول ندارم، آنان نظرشان را دادند، لذا باید سیصد صندلی مجلس را ببینید، تا الان چیزی که مسئولین گفتند آن است که هیچ جریانی را برنده نمی‌دانیم یا اینکه هر چه بود، برد _ برد بود.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :