موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53630 :کد

0

با هرگونه تجزیه یا فدرالیسم مخالفیم

  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -با هرگونه تجزیه یا فدرالیسم مخالفیم

رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه در اولین سخنان خود پس از تصدی این سمت، چشم‌اندازهای فعالیت خود در داخل ائتلاف در آینده را تشریح کرد.

رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه در اولین سخنان خود پس از تصدی این سمت، چشم‌اندازهای فعالیت خود در داخل ائتلاف در آینده را تشریح کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، انس العبده، رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوریه که بجای خالد خوجه، رئیس سابق تعیین شده است در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای "الشرق الاوسط" درباره ارزیابی‌اش از انتخابات در داخل این ائتلاف گفت: این انتخابات شاهد بیشترین میزان رای موافق بود و بیشتر از آنکه بر اسامی متمرکز باشد بر طرح‌های آتی ائتلاف و هیئتی متمرکز بود که نظارت بر اجرای این طرح‌ها را برعهده خواهد داشت. نشست هیئت عمومی در استانبول به یک توافق عملی منجر شد.

 

وی درباره دوره آتی ریاستش در ائتلاف مخالفان سوریه گفت: دو عنوان اصلی وجود دارد. یکی احیای مفهوم ملی گرایی سوری به عنوان زمینه بزرگتری برای "انقلاب" و دوم نمایندگی فعال برای فعالیت سیاسی کارآمد برای خدمت به مردم.

 

العبده درباره این چالش‌های پیش روی خود نیز گفت: چالش‌هایی در داخل ائتلاف و در سوریه وجود دارد. ما با چالش‌های منطقه‌ای و بین المللی نیز مواجه هستیم که فضای غیرعادی را برای ما ایجاد کرده است. باید با این چالش‌ها با تجربه و مهارت کافی برخورد کنیم.

وی درباره نقش ائتلاف در مرحله آتی و وجود ساختار جدیدی از مخالفان سوریه به عنوان هیئت عالی مذاکره کنندگان مخالف در ریاض گفت: به عقیده ما ائتلاف یکی از ستون‌های اصلی هیئت عالی مذاکره کنندگان است برای همین این هیئت بخش زیادی از وجهه خود را از ائتلاف دریافت می‌کند. ما تمامی امکانات خود را برای رسیدن به راهکار سیاسی عادلانه درباره مسئله سوریه بکار می‌گیریم؛ راهکاری که ما را به سمت مرحله جدیدی از تاریخ سوریه سوق دهد طوری که بشار اسد، (رئیس‌جمهور سوریه) در آینده کشور یا مرحله انتقالی نقشی نداشته باشد. ما همچنین خواهان این هستیم که سوریه یکپارچه باقی بماند. ما با تمامی طرح‌های تجزیه و فدرالی شدن مخالفیم.

منبع:مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :