موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53643 :کد

0

آلمان هم سقف سالانه برای پذیرش پناهندگان تعیین کند

  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -آلمان هم سقف سالانه برای پذیرش پناهندگان تعیین کند

صدر اعظم اتریش با تاکید بر اینکه کشورش قاطعانه بر تصمیمات خود برای اعمال محدودیت در پذیرش پناهندگان باقی خواهد ماند، از آلمان هم خواست این رویکرد را در پیش گیرد.

صدر اعظم اتریش با تاکید بر اینکه کشورش قاطعانه بر تصمیمات خود برای اعمال محدودیت در پذیرش پناهندگان باقی خواهد ماند، از آلمان هم خواست این رویکرد را در پیش گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "ورنرفایمن"، صدر اعظم اتریش در آستانه نشست اتحادیه اروپا- ترکیه که فردا در بروکسل برگزار می شود مجددا دولت آلمان را تحت فشار قرار داد تا یک سقف سالانه برای پذیرش پناهندگان تعیین کند.

 

وی که در گفتگو با روزنامه اتریشی "کوریر" سخن می گفت تصریح کرد که همچنین آلمان باید آماری برای پذیرش پناهندگان از مناطق اطراف سوریه و ترکیه ارائه دهد. آلمان باید بالاخره شفاف سازی کند وگرنه پناهندگان همچنان به سمت آلمان حرکت خواهند کرد.

 

دولت اتریش اواسط فوریه اعلام کرد که روزانه تنها 80 پناهنده را خواهد پذیرفت و حداکثر 3200 پناهنده را به دیگر کشورها خواهد فرستاد. به این ترتیب اتریش تصمیم دارد در سال جاری میلادی تنها 37هزار و پانصد پناهنده را بپذیرد در حالی که سال گذشته حدود 90 هزار پناهنده را پذیرفته بود.

 

فایمن اختلافات با بروکسل درباره رویکرد کشورش در قبال پناهندگان را رد نکرده و در عین حال تاکید کرد که اما کشورش قاطعانه بر تصمیمات خود باقی می ماند. من توی ذوق کسی نمی زنم اما همواره قاطعانه منافع و علایق اتریش را دنبال می کنم. این وظیفه من به عنوان صدر اعظم اتریش است.

 

وی انتقادات کمیسیون و مرکل برای اعمال محدودیت ها از طرف کشورش علیه پناهندگان را رد کرده گفت: اینکه اتریش در ماه سپتامبر مرزهای خود را بر روی پناهندگان گشود یک راه حل ضروری برای زمانی کوتاه بود. وی اما همواره گفته بود که باید شمار پناهندگان را کاهش دهیم. متاسفانه این مسئله به صورت روزافزون مشخص شده است که اقدامات اتحادیه اروپا کافی نیستند و کشورها کاملا همبسته نیستند.

 

در حال حاضر هزاران پناهنده در یونان منتظرند تا از مسیر بالکان به کشورهای اتریش و آلمان سفر کنند. هفته گذشته بعد از کشور اتریش کشورهای اسلوونی، کرواسی، صربستان و مقدونیه نیز یک محدودیت برای سفر پناهندگان به کشورهای خود را تعیین کردند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :