موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53672 :کد

0

تلفات غیرنظامیان ناشی ازحملات ائتلاف آمریکابه مرزهزارنفررسید

  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۷
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -تلفات غیرنظامیان ناشی ازحملات ائتلاف آمریکابه مرزهزارنفررسید

یک روزنامه انگلیسی به نقل از یک نهاد غیر دولتی اعلام کرد که تعداد قربانیان غیر نظامی حملات ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا به بیش از ۹۶۷ نفر رسیده است.

یک روزنامه انگلیسی به نقل از یک نهاد غیر دولتی اعلام کرد که تعداد قربانیان غیر نظامی حملات ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا به بیش از ۹۶۷ نفر رسیده است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه ایندیپندنت، سازمان غیر دولتی "ایر وار" که خشونت های سوریه و عراق را زیر نظر دارد، در گزارشی اعلام کرده است که تعداد تلفات غیر نظامیان در حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا علیه داعش، به 967 نفر رسیده و این احتمال وجود دارد که این رقم به زودی به بیش از هزار نفر افزایش یابد.

 

این گزارش افزود: تعداد غیر نظامیانی که در حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا در عراق و سوریه کشته شده اند تاکنون به بیش از 967 نفر رسیده و این رقم به زودی به بیش از 1000 نفر افزایش خواهد یافت.

 

این روزنامه افزود: در شرایطی که آمارهای "ایر وار" نشانگر کشته شدن نزدیک به هزار غیر نظامی در حملات هوایی در عراق و سوریه است، 11 کشور از 12 کشوری که به طور مستقیم در حملات هوایی علیه داعش مشارکت دارند، مدعی شده اند که این حملات هیچ گونه تلفات غیر نظامی نداشته است.

 

ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش متشکل از 60 کشور جهان، از سپتامبر 2014 میلادی حملات هوایی علیه مواضع داعش را در خاک سوریه آغاز کرده اند. این حملات بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل انجام شده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :