موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53715 :کد

0

تمجید «لاوروف» و «کری» از پیشرفت در روند آتش بس سوریه

  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -تمجید «لاوروف» و «کری» از پیشرفت در روند آتش بس سوریه

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای جزئیات مذاکره تلفنی وزرای خارجه روسیه و آمریکا در خصوص تحولات خاورمیانه را تشریح کرد.

وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای جزئیات مذاکره تلفنی وزرای خارجه روسیه و آمریکا در خصوص تحولات خاورمیانه را تشریح کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای به تشریح جزئیات مباحث بررسی شده در گفتگوی تلفنی سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور با جان کری همتای آمریکایی وی پرداخت.

 

بر اساس این گزارش لاوروف و کری در این گفتگوی تلفنی از پیشرفت روند برقراری آتش بس در سوریه ابراز خرسندی کردند و از آن تمجید کردند.

 

همچنین در بیانیه وزارت خارجه روسیه تصریح شده است که به صورت کلی ارزیابی از فرآیند آتش بس مثبت است و پایبندی به آن به شکل قابل توجهی موجب کاهش خشونت در سوریه شده است.

 

از سوی دیگر ۲ وزیر تاکید کردند که نباید این فرصت از دست برود و باید در روند ازسرگیری مذاکرات سوری-سوری تحت نظارت استفان دیمیستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، تسریع شود.

 

در همین راستا لاوروف در مکالمه با جان کری بر ضرورت حضور همه طرف های سوری از جمله کردها در مذاکرات صلح سوریه تاکید کرد.

 

به علاوه اینکه وزرای خارجه روسیه و آمریکا بر وجود پیشرفت در ارائه کمک های بشردوستانه به مناطق تحت محاصره در سوریه تاکید نمودند.

 

لاوروف و کری همچنین ضمن ابراز نگرانی از وضعیت انسانی موجود در یمن، بر ادامه همکاری ها در خصوص حل بحران این کشور جنگ زده تاکید کردند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :