موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/53734 :کد

0

نظر یک کارگردان نمایش درباره شهدای مدافع حرم

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۵
تعداد بازدید : ۳۲۷   
 تحلیل ایران -نظر یک کارگردان نمایش درباره شهدای مدافع حرم

خانواده شهدای مدافع حرم به همراه مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی و مهدی افضلی مدیر عامل موسسه توسعه هنرهای معاصر به تماشای نمایش «مهراوه عشق» نشستند.

خانواده شهدای مدافع حرم به همراه مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی و مهدی افضلی مدیر عامل موسسه توسعه هنرهای معاصر به تماشای نمایش «مهراوه عشق» نشستند.
به گزارش تحلیل ایران ، در برنامه شب منتقدان، اهالی رسانه و هنرمندان نمایش «مهراوه عشق» جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم به همراه مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی و مهدی افضلی مدیر عامل موسسه توسعه هنرهای معاصر در تالار حافظ تهران به تماشای این نمایش نشستند.

پس از پایان اجرا راشین امامی کارگردان این اثر نمایشی ضمن ارج نهادن به حضور هنرمندان، اصحاب رسانه، منتقدان، خانواده شهدای مدافع حرم و مدیران تئاتر کشور در این اجرا در سخنان کوتاهی گفت: اجراهای نمایش «مهراوه عشق» به روح بلند شهدای مدافع حرم تقدیم شده است چراکه شهدای مدافع حرم، ائمه اطهار علیهم السلام را الگوی خود قرار دادند و پرچمدار صیانت از ارزش های اسلام و مروج فرهنگ ایثار و شهادت شدند، لذا به الگوی جوانان و نوجوانان انقلابی برای دفاع و پاسداری از ولایت فقیه و اسلام تبدیل شده اند. شهدای مدافع حرم برکت جامعه ما هستند.

کارگردان نمایش «مهراوه عشق» ادامه داد: معتقدم اتفاق جدیدی که در اجرای این نمایش رخ داده رویکرد متفاوتی است که برای روایت اثر در پیش گرفته ایم. من به عنوان کارگردان روایتم را از دیدگاه فرشته هایی که در آسمان هستند روایت می کنم. به این ترتیب تمام شخصیت های نمایش فرشته هستند به همین جهت با حرکات فرم فرشته ها غم و اندوه و شادی و جشن را به تصویر می کشند. در واقع در اجرای «مهراوه عشق» تلاش کرده ام جهان «مُثُل» افلاطونی را به تصویر بکشم.

امامی در پایان صحبت هایش متذکر شد: انسان عصر حاضر دچار نوعی سردرگمی است که ریشه آن قطع ارتباط با آسمان است و چیزی که این نا آرامی را از بین می برد همان اتصال انسان با آسمان است که سعی شده این پیام در اثر ارایه شود و با الگو برداری از زندگی این بانوی بزرگ به آرامش از دست رفته بازگردیم.

در شب هنرمندان نمایش «مهراوه عشق» چهره هایی همچون یاسر خاسب، اردشیر صال حپور، وحید لک، حجت علیخانی، صمد چینی فروشان، علی جعفری، سید علی تدین صدوقی، علی زارعی و تعدادی از دست اندرکاران رسانه های جمعی حضورداشتند.

نمایش «مهراوه عشق» که برداشتی از کتاب «کشتی پهلو گرفته» یکی از آثار سید مهدی شجاعی است که از چهارم اسفندماه با دراماتورژی و کارگردانی راشین امامی در تالار حافظ روی صحنه رفته است.

سروش کریمی نژاد، مهرداد آبجار، مژگان حسین‌زاده، مجید فاطمی، محسن لطیفی، یونس حمزه‌لویی، مهشید نوروزی، سیدکمال رضوی، سپیده سوهانی، الهام زارعی، سیدمهدی باقری، سمانه (افرا) خادم امام‌زاده، جیران باریکانی، سعید نوعی، محمدمحسن شفیعی، علیرضا گل‌دهی، هانیه مقدم، محسن جلالی‌راد، رسول سیفی، شکیلا سماواتی، مریم اعظمیان، فاطمه (مارال) قادری، سوسن بشیر، طهورا زهدی، فتانه احمدپور، محمد نیازی، بازیگران این نمایش هستند. سعید داخ نیز راوی این نمایش است.
منبع: تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :