موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/53751 :کد

0

۹۰ درصد اتهامات زنجانی معطوف به عوامل پشت پرده است

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۰۴:۰۷
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -۹۰ درصد اتهامات زنجانی معطوف به عوامل پشت پرده است

عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس گفت: حکم اعدام زنجانی نباید به معنای مسکوت ماندن پرونده‌اش باشد.

عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس گفت: حکم اعدام زنجانی نباید به معنای مسکوت ماندن پرونده‌اش باشد.

به گزارش تحلیل ایران ,حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به حکم اعدام بابک زنجانی از سوی دستگاه قضا، گفت: تا زمانی که پشت پرده فعالیت بابک زنجانی مشخص نشود،‌ وگرنه گزینه اعدام نمی‌تواند به تنهایی تأثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: 90 درصد اتهامات زنجانی معطوف به کسانی است که به پشت‌پرده‌های بابک زنجانی مشهورند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: معتقدم حکم اعدام عملا پرونده زنجانی را می بندد و این  امر نباید به معنای مسکوت ماندن پرونده بابک زنجانی تلقی شود چرا که اگر پرونده زنجانی مسکوت بماند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

دهدشتی در ادامه گفت: انتظار می رود قوه قضائیه برای روشن شدن سایر موارد پرونده زنجانی هر یک ماه یک خبر جدید برای جامعه داشته باشد اما اینکه پس از حکم اعدام زنجانی هیچ خبری از پرونده زنجانی نباشد، پذیرفتنی نیست.

عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس در ادامه با اشاره به موضوع رسیدگی به اتهامات آمران جریان زنجانی در دادگاه، اظهار داشت: با توجه به زمان طی شده باید گفت، رسیدگی به اتهامات آمرین جریان زنجانی در دادگاه رخ نداد، یعنی اگر این پروسه در 6 ماه اتفاق می‌افتاد بررسی‌ها قابل پذیرش بود اما 3 سال از عمر این پرونده می گذرد و باید خیلی از مسائل‌ درباره‌اش روشن می شد.

دهدشتی با بیان اینکه عوامل زیادی در پرونده زنجانی دخیل بوده‌اند که باید طی 3 سال گذشته قوه قضائیه به جرائم آنها رسیدگی می‌کرد بیان داشت: قطعا زوایای مختلف پرونده زنجانی در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته است اما باید گفت، شاید تنها 20 الی 25 درصد این پرونده برای جامعه روشن شد.

وی در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که زمینه‌های بروز جرائم آن هم از نوع جرائم بابک زنجانی در کشور اصلاح نشود طبیعتا کسانی همواره منافع خود را از این طریق تامین و مجددا با ضبح دو الی سه ویترین ، استفاده خود را می‌برند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :