موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/53841 :کد

0

نیروهای مجلس از شمول قانون اسناد ملی مستثنی می‌شوند

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۱۳۶   
 تحلیل ایران -نیروهای مجلس از شمول قانون اسناد ملی مستثنی می‌شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مصوبه‌ای را گذراندند که بر اساس آن نیروهای مسلح از شمول قانون سازمان اسناد ملی ایران مستثنی هستند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مصوبه‌ای را گذراندند که بر اساس آن نیروهای مسلح از شمول قانون سازمان اسناد ملی ایران مستثنی هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، کلیات لایحه اصلاح ماده 8 قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران در جلسه علنی امروز مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با 123 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر با کلیات این لایحه موافقت کردند.

 

نمایندگان مجلس همچنین در ماده واحده این لایحه ماده 8 قانون تأسیس سازمان اسناد ملی ایران را به این شرح اصلاح کردند:


ستاد کل نیروهای مسلح، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، وزارت دفاع و سازمان‌های وابسته به آنان که ماهیت و مأموریت نظامی و امنیتی دارند از شمول مقررات این قانون مستثنی هستند و ترتیب نگهداری،‌ حفظ اسناد ملی و امحای اوراق زاید در سازمان‌های یاد شده با اطلاع سازمان اسناد و کتابخانه ملی و با تشخیص هیأت‌های صلاحیت‌داری است که به این منظور تشکیل می‌شوند.

 

طرز تشکیل هیأت‌های مزبور و نحوه اجرای مفاد این ماده به موجب آیین‌نامه‌ای است که ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون توسط وزارت دفاع با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می‌شود و به تصویب فرماندهی کل قوا می‌رسد.

 

ماده واحده این لایحه با 111 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع به تصویب مجلس رسید.

منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :