موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/53870 :کد

0

"جنگ اطلاعاتی" جدی‌ترین جنگ در دوره جدید است

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۱
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -"جنگ اطلاعاتی" جدی‌ترین جنگ در دوره جدید است

عرصه جنگ اطلاعاتی را زنده‌ترین، واقعی ترین، جدی ترین، مخفی ترین و در عین حال موثرترین عرصه جنگ در دوره جدید دانست.

 

 

عرصه جنگ اطلاعاتی را زنده‌ترین، واقعی ترین، جدی ترین، مخفی ترین و در عین حال موثرترین عرصه جنگ در دوره جدید دانست.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، به منظور تجلیل از حماسه دلاورمردی‌ها و جانفشانی مدافعین حرم، مراسم بزرگداشتی به میزبانی دانشگاه اطلاعات و دبیرخانه شورای هماهنگی اطلاعات با حضور اساتید، دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی، مدیران ارشد وزارت اطلاعات و مهمان ویژه مراسم، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسدران برگزار شد.

 

در این مراسم سردار سلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: شهدا که اهل آسمان، آنها را بهتر از اهل زمین می شناسند، ستاره هایی هستند که راه سعادت را به ما نشان می دهند. کسانی که استقلال، امنیت و آزادی ما، اعتبار جهانی ما، پیشرفت‌ها و بازدارندگی ما، همه مدیون رشادت‌ها و جانبازی‌های آنان است.

 

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع سربازان گمنام امام زمان (عج) و سربازان رهبر عظیم الشان انقلاب، نیروهای اطلاعاتی را چشمان نافذ و بیدار انقلاب دانست که به اعماق دنیای فکر و ذهن دشمنان نفوذ و به رمزگشایی آن می‌پردازند و در عرصه‌های اطلاعاتی، تفوّق اراده نظام را متجلّی می سازند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه، عرصه جنگ اطلاعاتی را زنده‌ترین، واقعی ترین، جدی ترین، مخفی ترین و در عین حال موثرترین عرصه جنگ در دوره جدید دانست و فعالیت نیروهای اطلاعاتی در نبردهای سایبری، عملیات روانی، جنگ‌های شناختی، فریب‌های اطلاعاتی، نفوذهای استراتژیک و گاهی تاکتیکی دشمن را بسیار ارزشمند ارزیابی کرد.

 

سردار سلامی اظهار داشت: بخش مهمی از خنثی سازی توطئه دشمن مربوط به مجاهدت مردان گمنام ما در عرصه جنگ اطلاعاتی با دشمن است، باور کنید دستگیری ریگی اوج هنر شما را در اینکه نشان بدهید واقعاً یک نظام اطلاعاتی جهانی هستید، به اثبات رساند.

 

وی افزود: دشمن از استراتژی های آشکار به سمت استراتژی‌های پنهان حرکت می‌کند و اینجا قوای نیرومند جامعه اطلاعاتی باید نقش آفرینی کنند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه، ضمن تبیین مولفه‌های قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران، به تشریح آخرین وضعیت منطقه‌ای و بین المللی پرداخت و اظهار داشت: علی‌رغم تلاش 37 ساله دشمنان انقلاب اسلامی جهت جلوگیری از پیشرفتِ نفوذ جمهوری اسلامی، امروز شاهد سرافرازی نظام و افزایش گستره نور مقدس اسلام از جمله در قلب اروپا به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران می باشیم.

 

در ادامه جلسه، دانشجویان دانشگاه اطلاعات به پاس مجاهدت‌ها و حماسه آفرینی دلاور مردان در سپاه پاسدران و وزارت اطلاعات لوح سپاسی را به سردار سلامی به نمایندگی از مجموعه سپاه و نماینده وزارت اطلاعات تقدیم کردند.

 

در پایان مراسم، فضای مجلس با تشرّف پیکرهای مطّهر دو تن از شهدای گمنام دفاع مقدس عطرآگین گشت و پس از مداحی و مرثیه سرایی، مراسم پایان یافت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :