موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53883 :کد

0

محورهای گفتگوی تلفنی روسای جمهور مصر و روسیه

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۶:۵۳
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -محورهای گفتگوی تلفنی روسای جمهور مصر و روسیه

روسای جمهوری روسیه و مصر در جریان گفتگوی تلفنی، اوضاع سوریه و تلاش برای از سرگیری پروازهای روسیه به مصر و مبارزه با تروریسم را مورد رایزنی قرار دادند.

 

 

روسای جمهوری روسیه و مصر در جریان گفتگوی تلفنی، اوضاع سوریه و تلاش برای از سرگیری پروازهای روسیه به مصر و مبارزه با تروریسم را مورد رایزنی قرار دادند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

 

در جریان این گفتگوی تلفنی، پوتین همتای مصری خود را از اوضاع آتش بس در سوریه مطلع کرد. طرفین بر اهمیت ادامه جنگ با تروریسم در سوریه و لیبی و یمن تاکید کردند.

 

همچنین دو رئیس جمهور درباره فراهم شدن شرایط برای از سرگیری هواپیماهای روسی به مصر و سفرهای گردشگری تاکید کردند. روابط دوجانبه روسیه با مصر و اهتمام متقابل به توسعه آن در همه زمینه ها به ویژه انرژی و همکاری نظامی از محورهای دیگر گفتگوی طرفین بود.

 

پوتین در این گفتگو تاکید کرد که پایبندی به آتش بس در سوریه عامل اصلی برای عادی سازی اوضاع داخلی در سوریه و بهبود شرایط انسانی آن است.

 

از سوی دیگر السیسی نیز این گامهای عالی را ستود و از راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه تحت سرپرستی سازمان ملل در نزدیکترین زمان ممکن حمایت کرد.

 

طرفین در این گفتگوی تلفنی بر ادامه همکاری روسیه و مصر در چارچوب گروه بین المللی حمایت از سوریه و نیز ضرورت ادامه جنگ علیه تروریسم به شکل فعال نه تنها در سوریه بلکه در لیبی و یمن تاکید کردند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :