موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/53901 :کد

0

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی از طرح سازش فرانسه حمایت کرد

  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۴
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -دبیر کل سازمان همکاری اسلامی از طرح سازش فرانسه حمایت کرد

«ایاد امین مدنی» دبیر کل سازمان همکاری اسلامی حمایت خود از طرح فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین المللی سازش با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

 

 

«ایاد امین مدنی» دبیر کل سازمان همکاری اسلامی حمایت خود از طرح فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین المللی سازش با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه «پاکستان»، «ایاد امین مدنی» دبیر کل سازمان همکاری اسلامی حمایت خود را از طرح سازش فرانسه اعلام کرد. وی که در پنجمین نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی با محوریت قدس و فلسطین در جاکارتا پایتخت اندونزی سخنرانی می کرد، بر ضرورت فعال شدن کمیته چهارجانبه و استقلال عمل آن جهت ایفای نقش میانجی در روند سازش جدید تاکید کرد.

 

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در ادامه بر حمایت این سازمان از دولت وفاق ملی فلسطین تاکید کرد و نسبت به تحقق آشتی فراگیر فلسطینیان که به تشکیل دولت وحدت ملی منجر شود، ابراز امیدواری کرد.

 

اعلام حمایت دبیر کل سازمان همکاری اسلامی از طرح سازش فرانسه در حالی است که پیش از این عربستان سعودی نیز در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، حمایت خود از این طرح را اعلام کرد.

 

لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه اخیراً از طرح ابتکاری برای برگزاری کنفرانس بین المللی احیای روند سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که در صورت شکست این مذاکرات، پاریس احتمالاً دولت فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

 

لازم به ذکر است مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطینی در آوریل ۲۰۱۴ به علت اختلاف درباره ادامه فعالیت های شهرک سازی این رژیم در کرانه باختری اشغالی و بخش شرقی بیت المقدس اشغالی، شکست خورد.

 

این در حالیست که جنبش حماس در بیانیه ای که در سایت این جنبش قرار گرفت، تاکید کرد که طرح سازش فرانسه برای ملت فلسطین و منافع ملی آن زیان آور است و در واقع تلاشی برای احیای مذاکرات شکست خورده با رژیم اشغالگر و دور زدن انتفاضه قهرمانانه در کرانه باختری و قدس اشغالی است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :